Album „MOON” zespołu Plazmatikon – ścieżka dźwiękowa opowiadająca historię zdobycia księżyca. Warstwa muzyczna płyty zestawiona jest z archiwalnymi nagraniami z epoki. Słyszymy polityków (prezydenci Kennedy, Nixon), relacje kosmonautów z przestrzeni kosmicznej, a nawet czytaną w Kosmosie Biblię. Album to także obraz dekady lat 60-tych – pełnej politycznych napięć i zdominowanej przez wyścig mocarstw.

plazmatikon_moon

„MOON” to jednak przede wszystkim dowód siły marzeń ludzi i nieustępliwości w ich realizacji. Historię spina eklektyczna, zanurzona w duchu elektronicznego eksperymentu muzyka zespołu.

Plazmatikon wydał dotychczas trzy albumy instrumentalne Dźwięksystem EP, Dżemsesje, Klezmatikon (gościnnie laureat Grammy Frank London) oraz płytę Muzak z wokalnym udziałem Baascha. Każda otrzymała doskonałe recenzje i spotkała się z dobrym przyjęciem publiczności. Grupa ma za sobą ponad 100 koncertów, w tym na najważniejszych festiwalach w Polsce (Free Form Festival,
Heineken Opener Festival, Off Music Festival, Jewish Music Festival, Coke live), oraz zagranicą – praskie Quadriennale, Bratysława, Wiedeń. Grupa była też wydana na składankach m.in. francuskiej Europavox.