Drewniana ryba w Wet Music

Nakładem Wet Music ukazała się właśnie nowa płyta Artura Maćkowiaka i Grzegorza Pleszyńskiego, która powinna szczególnie zainteresować miłośników nietypowych brzmień. Jej tytuł – „A Sound Of Wooden Fish” – wziął się bowiem od nazwy instrumentu perkusyjnego związanego z rytuałami buddyjskimi Azji Wschodniej.

"A Sound Of The Wooden Fish"

„A Sound Of The Wooden Fish”

Z nazwą tego instrumentu wiąże się legenda o rybie i mnichu, który nie spełnił prośby ryby – czyli zupełnie na odwrót niż w legendzie europejskiej o „Rybaku i złotej rybce”.

Sesja, podczas której powstały nagrania do tej płyty, również była z jednej strony wręcz rytualną, ale z drugiej postanowiliśmy podejść do wspólnego grania zupełnie inaczej, niż robiliśmy to do tej pory. Nagrania powstały podczas jednej, improwizowanej sesji. Za jednym podejściem nagraliśmy cały materiał, poddając się tej wyjątkowej energii, która się wtedy wytworzyła. Do powstałej muzyki dodaliśmy dźwięki klarnetu Jerzego Mazzolla, które idealnie wpasowały się w klimat tych nagrań. Poddaliśmy całość materiału drobnym zabiegom studyjnym i tak oto powstała muzyka akustyczno – elektroniczno – transowo – improwizowana, w której zdecydowanie więcej jest dźwięku ryby, niż drewna.

Artur Maćkowiak – gitara, syntezator, elektronika
Grzegorz Pleszynski – głos, trąbka z plastikowych węży
Gość specjalny – Jerzy Mazzoll – klarnet w PART 1

Więcej na stronie wydawcy.

Dziennikarka muzyczna, twórczyni 80bpm.net. Współpracuje między innymi z portalami Onet.pl i Noisey.

Podobne

Komentarze: