Właśnie ukazała się trzecia płyta Szymona „Stealpota” Folwarcznego zatytułowana „Days Made of Glass”. Za debiutancką płytę „Mass.Mess.AGE” Radio Czwórka (wtedy BIS) uhonorowała Stealpota nagrodą Bisery 2006 za najlepszy debiut. Zarówno pierwsza jak i druga płyta („Indian Salon”) były ciepło przyjęte przez publikę i krytykę, oraz regularnie grane przez Radiową Trójkę, Czwórkę i regionalne stacje Polskiego Radia. Stealpot jest także między innymi zwycięzcą ogłoszonego przez Johna Legenda i zespół The Roots konkursu na remix piosenki amerykańskiego piosenkarza.

Stealpot, fot. materiały promocyjne
Stealpot, fot. materiały promocyjne

„Days Made of Glass” to album o filmowym charakterze – od ciepłych i delikatnych przestrzeni, aż po energiczne sekcje smyczków i trąbek przywołujące na myśl bondowski klimat. „Lubię łączyć wiele gatunków, dlatego też staram się nie zamykać w ramach jednego konkretnego nurtu. Główna myśl muzyczna nowej płyty to przede wszystkim połączenie elementów muzyki filmowej, znanych z poprzednich płyt przestrzeni oraz piosenek z dużym naciskiem na klimat i melodyjność. Pojawią się m.in. żywe smyczki, instrumenty dęte, analogowe syntezatory i wszelkiej maści instrumenty klawiszowe. Kompozycje pochodzą z lat 2007-2014, ale wyprodukowane zostały w ciągu ostatniego roku” – mówi o swoim albumie Stealpot.

Na płycie gościnnie występują wokalistki: Natalia Lubrano (Miloopa, Smolik), Anna Ruttar ( znana z poprzedniego albumu Stealpota – „Indian Salon”, Natanael), Patrycja Zarychta (Michał Wierba, Leszek Możdżer), Natalia Baranowska (Natalie Loves You, Iowa Super Soccer).

Szymon „Stealpot” Folwarczny współpracował jako producent muzyczny lub autor piosenek m.in. z Moniką Brodką, Anią Dąbrowską, Karoliną Kozak, Smolikiem, Kamilem Bednarkiem, Agressivą 69 czy Noviką.

Płytę można nabyć w formie cyfrowej w tym miejscu. I posłuchajcie krążka u nas: