Dub Temple z legendą w tle

Podczas 61. odsłony Dub Temple w Krakowie, 18 października, zagra weteran i żywa legenda brytyjskie sceny reggae dub: Ras Terry Gad. Obecny i stale aktywny na scenie od 35 lat, założyciel jednego z pierwszych sound systemów na wyspach: Lord Demonstrator/Jah Trinity Sound System, wieloletni członek Channel One Sound System, świetny DJ, operator mikrofonu oraz selektor. W Krakowie zobaczycie i usłyszycie go w wielogodzinnej sesji dubwise.

Dub Tempe no 61
Dub Tempe no 61

Ras Terry Gad to pochodzący z Londynu, a mieszkający od niedawna w Pradze selektor Reggae Dub i operator sound systemu obecny w kulturze soundsystemowej od ponad 35lat. W 1980 roku w Gloucester zakłada wraz ze swoim bratem Miltonem Lord Demonstrator Sound System, który po kilku latach zmienia nazwę na Jah Trinity Outernational i szybko zyskuje olbrzymie uznanie na scenie zaczynając grać wspólne sesje z najwię kszymi załogami na wyspach jak Jah Shaka, Jah Warrior, Aba Shanti I, Iration Steppas, Jah Tubbys i wieloma innymi uznanymi sound systemami z Wielkiej Brytanii.

Wraz z emigracją Miltona do Australii w 1999 roku, rozpoczął się nowy, międzykontynentalny rozdział w działalności Jah Trinity Outernational. W międzyczasie Ras Terry Gad przeprowadza się do Londynu, gdzie dołączył do składu Channel One Sound System oraz już jako jeden z selektorów i deejay, do Roots Vibration Sound System. Następne lata to występy w wielu europejskich krajach ( Francja, Hiszpania, Włochy, Szwecja, Szwajcaria, Niemcy, Belgia, Austria, Czechy).
W 2013 roku opuszcza Londyn i przeprowadza się do Wiednia, a następnie w 2014 roku finalnie osiedla się w Pradze.

Ponad 35 lat doświadczenia sound systemowego, żywiołowość i energia, duchowy przekaz oraz setki unikalnych dubplate’ów, tego wszystkiego można się spodziewać po sesjach z udziałem Ras Terry Gada.

DUB TEMPLE # 61

18.10.2014, Kraków, Kawiarnia Naukowa ul. Dajwór 16
Start: 21.00
Wstęp: 15pln

RAS TERRY GAD 6h session (UK/CZ)

Warm up:
Eta Hox / Dub Senses
Dubseed Soundsystem

Tagi: , , ,