Blue Foundation i Crystal Fighters już w tym tygodniu

Już w tym tygodniu do Polski zawitają dwa doskonałe zespoły będące obecnie w Europejskich trasach. W czwartek w Warszawie oraz dzień później w Krakowie wystąpią autorzy mega hitu „Eyes On Fire” czyli zespół Blue Fundation. Natomiast już w sobotę w akcji zobaczymy genialne Crystal Fighters (oni z kolei wystąpią także 23.10 w Warszawie oraz 24.10 w Gdańsku).

Crystal Fighters, fot. materiały prasowe

Crystal Fighters, fot. materiały prasowe

Oto szczegóły koncertów Blue Fundation:

Warszawa:

19:00 – drzwi

20:00 – 20:45 – Olivier Haim

21:00 – … – Blue Foundation

Kraków:

19:00 Doors

20:00 – 20:30 DJ Antek

21:00 – … Blue Fundation

BLUE FOUNDATION (Dania) indie pop, indie rock, elektronika:

Najpierw fascynował ich shoegaze i krautrock, później zainteresowali się elektroniką i muzyką klubową. A potem pomieszali inspiracje, dzięki czemu powstała muzyka bogata w rozmaite dźwięki, wymykająca się klasyfikacjom. I idealnie pasująca do jesiennego klimatu.

Powstali w Danii, ale czas dzielą między nowojorski Brooklyn i Kopenhagę. Narodziny Blue Foundation to rok 2000. Dziś duet tworzą: człowiek wielu talentów, założyciel Tobias Wilner (śpiew, gitara basowa, gitara, syntezatory, programowanie, instrument perkusyjne, produkcja) oraz Bo Rande (trąbka, klawisze, syntezatory, instrumenty perkusyjne, produkcja). Dobrali się na zasadzie przeciwieństw. Tobias przez lata nie miał łatwego życia. Musiał tułać się po Europie po tym, jak został zmuszony do opuszczenia mieszkania w wieku 17 lat i ciężko pracować, by zapewnić sobie byt. Komponował muzykę do performance’ów, niezależnych filmów, zarabiał jako didżej. Ważną rolę w jego życiu, co zawsze podkreśla, odgrywa skateboarding. Bo z kolei uczył się pilnie muzyki, co sprawiło, że jest niezwykle wszechstronny i otwarty. Potrafi grać na różnych instrumentach. Świetnie czuje muzykę klezmerską i jest też członkiem cenionego w Danii zespołu ją wykonującego. Z wymieszania doświadczeń, wiedzy i wrażliwości powstała przepiękna, starannie zaaranżowana, pełna smaczków, eteryczna i przestrzenna całość, która znalazła miejsce na paru soundtrackach, choćby do sagi „Zmierzch” (numer „Eyes On Fire”) czy filmu Michaela Manna „Miami Vice” (genialny „Sweep”). Blue Foundation wciąż promują album „In My Mind I Am Free”, ale pracują nad piosenkami na kolejną płytę. Jest szansa, że coś nowego zaprezentują podczas koncertu w Polsce.

Kiedy: 23 października (czwartek)

Gdzie: Klub „Basen”, ul. Budryka 4

Bilety: 80/100 zł

Kiedy: 24 października (piątek) – w ramach Chilliholic #2

Gdzie: Klub „Fabryka”, ul. Zabłocie 23

Bilety: 80/100 zł

Oto szczegóły koncertu Crystal Fighters w Krakowie:

Drzwi: 18.30

Sound Q: 19.30

CRYSTAL FIGTERS: 21.00

Bilety wciąż w sprzedaży na tej stronie.

CRYSTAL FIGHTERS (Wielka Brytania) alternatywny pop, synthpop, folk:

Dobrego nigdy nie za wiele, prawda? W 2013 roku stacjonująca w Londynie międzynarodowa formacja Crystal Fighters oczarowała Polaków parokrotnie, dając wyprzedane koncerty w Krakowie i Warszawie (pojawili się też na Open’erze). Czemu trudno się dziwić, bo muzyka Anglików to zaraza, na którą składają się euforia i radość na taneczną nutę. Nutę wyszukaną, wysmakowaną, nie prostacką jednostajną łupaninę. Sebastian Pringle (śpiew, gitara), Gilbert Vierich (instrumenty perkusyjne i elektroniczne, gitary, baskijska txalaparta), Graham Dickson (gitara, txalaparta), Laure Stockley (śpiew), Mimi Borelli (śpiew), Andrea Marongiu (perkusja) wciąż promują na koncertach kapitalny, drugi album „Cave Rave” z 2013 roku. Choć od tamtej pory zdążyli napisać i nagrać nowego singla, „Love Alight”, świetny taneczny kawałek, który ujawniono w czerwcu 2014 roku, a który być może zwiastuje kolejne wydawnictwo Crystal Fighters. Na żywo kapela to radosna energia, którą błyskawicznie zarażają fanów. Z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością znów dadzą genialny show, którego zwyczajnie nie wolno Wam przegapić.

Kiedy: 25 października (sobota)

Gdzie: Klub „Studio”, ul. Budryka 4

Bilety: 90/100 zł dostępne min pod tym linkiem (bilety będą dostępne także w Ticketpro, Ebilet, Biletin, Muno.pl, Eventim)

Crystal Fighters wystąpią także:

23.10 w Warszawie, w klubie Progresja

24.10 w Gdańsku, w klubie B-90

Podobne

Komentarze: