Kollektiv Turmstrasse na początek jesieni

Sezon jesienny rozpoczęty, a w Nowej Jerozolimie zapowiada się kolejne wydarzenie, które ucieszy miłośników dobrego techno. Już 26 września, podczas pierwszych urodzin klubu, będzie można usłyszeć Kollektiv Turmstrasse. Razem z gwiazdą wieczoru, na dwóch scenach zagrają polscy didżeje Pysh, Leon, Milena Kriegs, Piotr Klejment, Mal, a także rezydenci klubu: Anja Kraft i Tika Milano.

Kollektiv Turmstrasse, fot. materiały prasowe

Kollektiv Turmstrasse, fot. materiały prasowe

Przez ostatni rok Nowa Jerozolima stała się jednym z najpopularniejszych miejsc na klubowej mapie stolicy. Kamienica, gdzie mieści się klub to zabytkowy budynek byłego szpitala dziecięcego Omega, który powstał w 1912 roku. Właściciele postanowili stworzyć tu nie tylko scenę klubową, na której goszczą najlepsi dje z kręgów muzyki elektronicznej, ale również centrum kultury, gdzie swoje miejsce znalazło wielu niezależnych artystów i projektów.

W tym czasie w klubie zagrała cała plejada znanych zagranicznych i polskich djów. Wśród nich: Len Faki, Martin Buttrich, Butch, Subban, David August, Michael Mayer, Terranova, Phase, Oliver Huntemann, Jens Bond, Karmon, Matthias Meyer, Patlac, Interelektrika i wielu innych. Nowy sezon rozpoczął się kolejnymi mocnymi nazwiskami. 5 września wystąpił Darren Emerson, 19 września zagra Blawan, a już 26 podczas pierwszych urodzin Nowej Jerozolimy, na scenie pojawi się Kollektiv Turmstrasse. W najbliższych dniach, klub ogłosi kalendarz wydarzeń na sezon jesienno – zimowy 2014.

Kollektiv Turmstrasse to projekt Christiana Hilschera oraz Nico Plagemanna. Artyści poznali się w 1999 roku. Pasja do kolekcjonowania płyt przerodziła się w chęć do tworzenia własnej muzyki. Pierwszym efektem ich muzycznych fascynacji było wydanie w 2004 roku EP’ki „New Weakness” dla netlabelu No Response, dla którego Kollektiv Turmstrasse nagrał także swój debiutancki album „Verrückte Welt”.

Później przyszła pora na kolejne wydawnictwa, tym razem dla: Diynamic Music, Ostwind Records, Baalsaal Music oraz Connaisseur Recordings. Gdyby tego było mało, panowie czynnie zajmują się remiksowaniem utworów dla: Get Physical, Soma, Poker Flat, Defected, Systematic i Traum oraz dla tuzów muzyki elektronicznej: Trentemøller, Hot Chip i Terry Lee Brown Jr. Niewielu jest artystów, którzy w tak harmonijny sposób potrafią łączyć muzykę pełną melodii z mocnym bitem, nadającym tempa kompozycji ich setów. Oni sami definiują swoją muzykę – „Jest ona czymś, co porusza ciało i umysł”.

Wraz z KTS na głównej scenie zagrają: Pysh, Leon i Tika Milano. Na bocznej scenie techno będzie można usłyszeć Milenę Kriegs, Mal, Piotra Klejmenta oraz Anję Kraft.

Więcej informacji na facebookowej stronie wydarzenia.

Bilety w przedsprzedaży dostępne są już od 25 PLN, w dniu imprezy 35 PLN. Bilety możecie kupić za naszym pośrednictwem w tym miejscu.

Dziennikarka muzyczna, twórczyni 80bpm.net. Współpracuje między innymi z portalami Onet.pl i Noisey.

Podobne

Komentarze: