Wielka impreza w Dub Temple

Panie i Panowie, Bracia i Siostry! Po niemal 5 latach od pamiętnego występu na Dub Temple 16 do Krakowa powraca niesamowity, charyzmatyczny rasta wokalista Dan I wraz ze swoją potężną fabryką dub produkcji Imperial Sound Army. 80bpm.net tradycyjnie patronuje medialnie tej imprezie.

To jednak dopiero początek dobrych wieśći. Ekipa przywozi swój kompletny mocarny sound system wagi ciężkiej Imperial Sound SYstem. Będzie to pierwsza od czasów pamiętnej sesji King Shiloh wizyta zagranicznego soundsystemu wysokiej mocy w dubowej świątyni.

Plakat Dub Temple 58

Plakat Dub Temple 58

Dodatkowo w kilkugodzinnym live show ISA na mikrofonie pojawi się kolejny włoski wokalista Lucadread oraz uwaga, nasz rodzimy producent Violinbwoy, który tym razem zamiast dj seta zagra instrumentalny live na skrzypcach, które miksował będzie sam master live dub miksu Dan I. Zapowiada się impreza jakiej od wielu miesięcy Kraków nie widział.

DAN I – IMPERIAL SOUND ARMY (Włochy)
Urodził się w 1981 roku u podnóża Alp w północnych Włoszech. Wokalista i producent w Imperial Sound Army założonym w 2000 roku oraz powstałym w 2005 roku labelu Imperial Roots Records.
Jego pierwsze wydawnictwo „Jah Command” ukazało się w 2005 roku nakładem labelu Moa Anbessa i od tamtej pory współpracuje on z największymi labelami, sound systemami oraz producentami z całej Europy. Obecnie nagrywa on dla kilku pionierskich producentów uk dub jak Jah Free, Alpha & Omega, Jonah Dan oraz udziela się na żywo na mikrofonie na imprezach wielu czołowych sound systemów i selektorów jak the mighty King Shiloh czy Alpha and Omega w której jest też etatowym dub masterem.
Jego świadome liryki ukazały się na wielu różnych 7”, 10″ oraz 12” singlach, których dystrybucją we Włoszech zajmuje się Imperial Roots Records podczas gdy Dub Wise, Ernie B oraz Control Tower dostarcza płyty na wyspy oraz pozostałej częśći Europy.
Od 2013 roku gra również na własnoręcznie zbudowanym 26 kilowatowym sound systemie IMPERIAL SOUND ARMY SOUND SYSTEM zapraszając na sesje różnych uznanych gośći.
W Krakowie wspierać go będzie wokalnie Lucadread, a selektrosko Dasha Fayah.
Dan I zaprezentuje całe spektrum swoich świetnych produkcji, remisów oraz ekskluzywnych dubplates, które to będzie prezentował w konwencji live dub miksu dopełnianego wokalem. Dodatkowo jego show ubarwi Violinbwoy dogrywając w czasie jego seta żywe partie skrzypiec.

LUCADREAD (Włochy)
Lucadread zaczyna przygodę z muzyką reggae w 2001 roku wspólnie z sławną włoską grupą „Dread Ina Babylon” jako ich klawiszowiec oraz wokalista i występuje z nimi na największych włoskich impezach i festiwalach reggae. W 2005 roku zaczyna produkować swoją własną muzykę reggae/dub wydając wiele singli i równocześnie aż do roku 2013 występuje z zespołem Maga Dog nagrywając z nimi dwa albumy. W styczniu 2014 nakładem jego własnego wydawnictwa Dankali Records ukazuje się jego pierwszy album na którym śpiewa i gra na melodice. Obecnie wraz z LowCut’em z Dubzoic tworzą silną kolaboracje, gdzie Lucadread szerzy świadomy przekaz rastafari śpiewając i grając na melodice.

VIOLINBWOY (PL)
Wykształcony muzycznie multiinstrumentalista oraz producent inspirujący się brytyjską sceną dub. Muzyczną edukację zaczął w wieku 7 lat od gry na gitarze. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I Stopnia we Wrocławiu w klasie skrzypiec, naukę gry na skrzypcach kontynuował pod okiem wybitnej profesor Cecylii Kędzi, uczęszczał też na zajęcia w klasie wiolonczeli. Do muzyki wrócił w momencie podjęcia studiów na angielskim Uniwersytecie w Derby na kierunku technologii i produkcji muzyki. Drugą uczelnią, na którą trafił podczas pobytu w Wielkiej Brytanii był londyński cykl sesji sound systemowych University of Dub. Tam właśnie poznał muzykę dub w jej najbardziej bezkompromisowej formie. Pierwsze jego produkcje dedykowane sound systemowemu graniu powstały w 2007 roku. Dzięki częstym wyjazdom na dubowe sesje do Bristolu, Birmingham i Londynu poznał wielu soundmanów, w śród których znalazł się syn niekwestionowanego króla sound systemów Jah Shaki – Young Warrior, który jako pierwszy zaprezentował szerszej publiczności ekskluzywne produkcje od Violinbwoya. Wśród sound systemów regularnie grających jego dubplate’y znajdują się między innymi: Jah Shaka, Blackboard Jungle, Young Warrior, oraz wiele innych z całego świata. Muzykę Violinbwoya można także usłyszeć w audycjach radiowych, jak: Mystic Sound w Nowym Jorku, Zona Reggae w Portugalii, United Nations of Dub oraz Dublife w Wielkiej Brytanii, Kumina Beat we Włoszech, Positive Vibration we Francji. We wrześniu 2012 roku wydał własnym sumptem EP „Los Alamos”, na której wokalnie udzielił się Dan I, w kwietniu 2013 roku ukazała się jego pierwsza płyta winylowa z remiksem klasycznego utworu Joy White – „Dread Out Deh”. 23 września Moonshine Recordings wyda 12″ winylowy singiel Radikala Guru pt. Warning! na którym znajdzie się również wersja zremixowana przez Violinbwoy.

DUB TEMPLE # 58

26.07.2014 Kraków, klub Fabryka ul. Zabłocie 23
Start: 21.00
Wstęp: 20pln

IMPERIAL SOUND ARMY 26kW SOUND SYSTEM (IT) featuring:

DAN I (IT)
LUCADREAD (IT)
VIOLINBWOY skrzypce live! (PL)
Warm Up:
DASHA FYAH (IT)

Dziennikarka muzyczna, twórczyni 80bpm.net. Współpracuje między innymi z portalami Onet.pl i Noisey.

Podobne

Komentarze: