Sziget Festival to przede wszystkim święto muzyki, ale także – święto różnorodności. Organizatorzy imprezy chcą przybliżyć publiczności z całego świata młode i ambitne zespoły ze „starego kontynentu”, które nie tylko nie poddają się muzycznym stereotypom, ale także chcą przybliżyć swoją muzyką klimat kraju rodzinnego. Polskim reprezentantem na The Europe Stage podczas Sziget Festival 2014 będzie zespół Fismoll.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu, na scenie europejskiej zaprezentuje się także zespół z Australii, Money For Rope, który reprezentować będzie „resztę świata” na scenie naszego kontynentu.

Sziget Festival, koncertami zespołów niemieckich, chce też uświetnich obchody 25. rocznicy upadku muru berlińskiego, dlatego organizatorzy zapraszają szczególnie na koncerty zespołów Ballet School, Charity Children, Kid Simius live, Mighty Oaks i Siriusmo. Polskie Fismoll będzie można zobaczyć na Scenie Europejskiej w piątek, 15 sierpnia, w samo południe.

Więcej informacji o tegorocznej edycji Sziget Festival na www.szigetfest.pl. Festiwal odbywa się w Budapeszcie, na wyspie Obudai, w dniach 11-18 sierpnia.