Róisín Murphy z włoską epką

W klimacie klasycznego italian popu z lat 60. i 70. utrzymana będzie epka „Mi Senti”, której premierę na najbliższy czas zaplanowała ex-wokalistka Moloko, Róisín Murphy. Artystka nagrała na nią kilka coverów – od Patty Pavo, Gino Paoli, Luvio Battistiego i Miny.

Róisín Murphy przyznała, że ten projekt wokalny, jak nazywa swoje nowe przedsięwzięcie, nie był zadaniem łatwym i wyniósł jej umiejętności śpiewania na nowy poziom. „W oderwaniu od języka, w kilku piosenkach byłam na granicy możliwości mojego głosu” – opowiedziała artystka – „Szczególnie w piosenkach Miny – były łzy i prawie się poddałam”.

Róisín nową epkę nagrywała w studio w Londynie i na Ibizie ze swoim partnerem (notabene, pochodzącym z Mediolanu), Sebastiano Propoerzim. Poza coverami na „Mi Senti” znajdziemy też nową kompozycję – nosi tytuł „In Sintesi” i też jest po włosku. Płyta pojawi się na winylu i w wersji cyfrowej 28 maja.

Poza włoską epką Murphy pracuje też nad solową płytą. Podobno jej premiera ma nadejść jeszcze w tym roku. A spragnionym większej ilości głosu Róisín proponuję jeszcze wysłuchanie piosenki nagranej przez nią z Hot Natured, którą zapowiadaliśmy wcześniej.

Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *