Martyn wydaje nową płytę

Martyn to postać budząca sensację na scenie muzyki klubowej już od ponad pięciu lat, czyli od wydania debiutanckiej płyty „Great Lengths”. Polaków dodatkowo ujął zamieszczając na okładce swojego kolejnego wydawnictwa poznański mural. W czerwcu usłyszymy kolejną porcję nowego materiału od Martyna i wszyscy na to z niecierpliwością czekamy.

Album „The Air Between Words” (premiera 16 czerwca) pojawi się nakładem Ninja Tune. Czy i ta płyta wpisze się do kanonu warehouse’owych klasyków, tak jak poprzednie dwie? Wiele na to wskazuje. Chociażby dj set przygotowany z okazji promocji nadchodzącego krążka i opublikowany dziś na łamach Mixmaga.

W miksie znajdziemy urywki nowej płyty, ale jego klimat sugeruje jasno, co będzie na niej królować. Szykujcie się na potężne uderzenie mocnego, basowego brzmienia, potężnego deep house’u i techno. Zwłaszcza, że na tej płycie Martyn połączył siły z Kieranem Hebdenem, czyli Four Tetem. Wydawcy obiecują, że z „The Air Between Words” producent wróci w szeregi takich tuzów elektroniki, jak Kode9, dBridge czy Mark Pritchard. Wow.

Tagi: , , , ,