Zjawiskowy Stumbleine powraca

Stumbleine, człowiek, który dwa lata temu zachwycił nas płytą „Spiderswebbed” („wysmakowane chilloutowe, postdubstepowe klimaty” – pisaliśmy wtedy), wydał właśnie swoją kolejną płytę. Tym razem jest to epka „Chasing Honeybees”, której – oczywiście – już teraz możecie u nas posłuchać.

Brytyjski producent Stumbleine, czyli Peter Cooper, tym razem do współpracy zaprosił nowy głos, walijską piosenkarkę Violet Skies. Duet przygotował mieszankę sennych shoegazów i atmosferycznych bitów podszytych popową wrażliwością. „Shoegaze wywarł na mnie ogromny wpływ” – powiedział Peter – „Kevin Shields jest jednym z moich ulubionych producentów. Mocno inspiruję się też Philem Spectorem, uwielbiam jego poświęcenie w szukaniu perfekcyjnego popowego kawałka” – dodał artysta.

W wyjątkowym brzmieniu nowej epki Stumbleine’a niemały udział miała też sama Violet. „Wniosła do tej muzyki pewną jakość” – wyjaśnia dalej autor – „Naznaczyła ją swoją osobowością. A Violet sprawia, że muzyka staje się bardziej otwarta dla słuchacza”.

Słuchajcie więc uważnie, a jeśli spodoba wam się to, co usłyszycie w poniższych utworach, to na pewno ucieszy was fakt, że to dopiero preludium przed planowanym na kwiecień tego roku longplayem od duetu. Zacieramy rączki.

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *