Fabryka wraca do Krakowa

Serce krakowskiego Zabłocia po raz kolejny zaczyna bić muzycznym rytmem. Przez ostatni rok Fabryka była na ustach całej Polski, za sprawą kontrowersyjnej wystawy „The Human Body”. Ale ekspozycja już się zakończyła. Co dalej? W lutym 2014 roku klub Fabryka wraca do podstawowej, muzyczno-kulturalnej działalności. Planowane jest w nim intensywne, różnorodne i wyjątkowo ciekawe życie. Będzie Bokka, Dope D.O.D., Coldcut i Venetian Snares.

Fabryka znajduję się na ulicy Zabłocie 23. W samym sercu co raz bardziej kojarzonej z kulturą i sztuką dzielnicy Zabłocie. Dojazd z Rynku Głównego czy dworca kolejowego jest łatwy i szybki. W klubie znajdują się dwa bary, palarnia, duża, specjalnie przygotowana pod klub koncertowy sala z najlepszym z możliwych dźwiękiem i światłem. W Fabryce będzie można napić się dobrego piwa, napojów niealkoholowych, drinków czy przegryźć np. smakołyki serwowane z zaprzyjaźnionych z klubem foodtrucków.

Fabryka A.D. 2014 – dwie agencje, jeden cel
Klub będzie prowadzony przez dwie agencje koncertowe, specjalizujące się w znajdujących się na przeciwległych biegunach stylach muzycznych. Pierwsza z nich, Broken Music, to promotorzy, którzy działają w Fabryce od paru lat i znają doskonale potencjał, jakim klub dysponuje. Agencja specjalizuje się w imprezach promujących cały wachlarz muzyki elektornicznej i ma w CV koncerty takich artystów jak: Vetentian Snares, Foreign Beggars, King Cannibal, Black Sun Empire, Beardyman, czy Grubson.

Z kolei agencja Knock Out Productions kojarzona jest w Polsce głównie z promowaniem szeroko pojętej mocnej muzyki. Ale nie tylko metalowych artystów zaprasza do nas na koncerty. Agencja ściągnęła do Polski światowej sławy artystów prezentujących to co najlepsze w metalu, czyli np. Megadeth, Lamb Of God, Morbid Angel, Down czy Sabaton. Z drugiej strony, miała przyjemność współpracować z tak różnymi i doskonałymi wykonawcami z innych muzycznych światów jak Chris Botti, Morrissey, Crystal Fighters, Archive czy Gackt.

Wniosek z powyższych informacji płynie jeden: w klubie będą odbywały się koncerty, w których głównym wyznacznikiem nie będzie to, jaką muzykę wykonuje dany artysta, lecz to, jaki poziom prezentują twórcy. Z Fabryki mają się wydobywać raz dźwięki hiphopowe, raz elektroniczne, raz rockowe, a jeszcze innym razem np. death-metalowe czy hard-corowe. Klub ma być miejscem dla ludzi słuchających wysokiej jakości muzyki, a nie masowej papki, pragnących poczuć prawdziwe muzyczne emocje.

Dla wszystkich stęsknionych za alternatywnym, niespokojnym duchem Fabryki, mamy dobrą wiadomość. Klub powraca na kulturalną mapę Krakowa i to w typowy dla siebie, przewrotny sposób. Już 14 lutego, czyli w pełne radości Święto Zakochanych, proponuje nam bliskie spotkanie z Dope D.O.D – przedstawicielami mrocznego, przejmującego rapu, na jeszcze bardziej mrocznych, dubstepowych podkładach. Kto ich nie widział na żywo nie wie, że to jeden z najlepszych koncertowych bandów tego gatunku. Koncert będzie jednocześnie inauguracją odświeżonej Fabryki, więc raczej nie ma co liczyć na to, że o godz. 24 w klubie ucichnie muzyka…

Oto kalendarz potwerdzonych już imprez w Fabryce:
– 14.02 – Dope DOD
– 21.02 – Bokka
– 22.02 – Teatr Treno Della Memoria
– 28.02 – Gooral
– 1.03 – Coldcut
– 8.03 – Sokół i Marysia Starosta
– 13.03 – Frontside, Virgin Snatch, Chainsaw
– 14.03 – Ania Dąbrowska
– 21.03 – Fisz Emade Tworzywo Sztuczne + Kim Nowak
– 29.03 – Architects,
– 5.04 – Tides From Nebula
– 12.04 – Foreign Beggars
– 26.04 – Virus Syndicate vs Roman Boski
– 30.04 – Cult of Luna
– 7.06 – Venetian Snares
– 8.10 – Behemoth
– 9.10 – Behemoth

Krakowska Fabryka powraca i „jeńców nie bierze”. Koncerty, imprezy kulturalne, tematyczne i klubowe, spotkania, pokazy, będą regularnie zasilać i powiększać kalendarz klubu. Ambicją Fabryki jest bycie najlepszym koncertowym klubem w Polsce. Ma to być miejsce, w którym każdy fan muzyki znajdzie coś dla siebie, mając pewność, że artyści są skrupulatnie dobierani i wpasowują się w atmosferę miejsca.

Krakowskie Zabłocie ponownie budzi się do życia. Fabryka zaprasza na alternatywną stronę miasta!

Szczegółów szukajcie na:

http://www.fabrykaklub.eu/
https://www.facebook.com/KlubFabryka

Tagi: , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *