Dub Temple na wiosnę

W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny Dub Temple szykuje dla was, jak na porządne pożegnanie zimy przystało, masę pozytywnej i ciepłej dub wibracji prosto ze słonecznej Pescary. Na 54. edycję imprezy zaproszono jedną z najjaśniejszych gwiazd na niezwykle barwnej i bogatej włoskiej scenie muzyki roots & dub: Dubzoic wraz z Lucadread czyli ich wokalistą, instrumentalistą oraz świetnym producentem, który dopiero co wydał swój autorski doskonały album „Valley Of Decision”.

Ich występ będzie 2-3 godzinnym live act’em wypełnionym po brzegi pięknymi melodiami i oblanym dubowym sosem efektów i improwizacji. Obok gości z Italii swój autorski live act zaprezentuje zyskujący coraz szersze grono słuchaczy mieszkający na Śląsku producent i wokalista Kalina In Dub. Lokalnego wsparcia udzieli dubowy emigrant Tomana, psy-dubowy edukator Dub Therapist oraz gospodarz cyklu Dubseed. Stay Tuned!

DUBZOIC / Pescara (Włochy)
Dubzoic to muzyczny projekt powołany do życia w 2007 roku we włoskiej Pescarze. Ich muzyczna tożsamość jest rezultatem połączenia sił dwóch muzyków LowCut & G.I.O. (I Roots Sound System) i wyrażenia ich wspólnej fascynacji muzyką dub, która prowadzi ich do wydania pierwszych produkcji na przełomie roku 2007/2008. Zaraz po tym ich projekt wygasa i przechodzi w kolaboracje trzech osób: Jsd (wokal), Vcf ( synths, FX ) oraz SistaSara (wokal). Wydają oni poprzez niezależne wydawnictwa sporo utworów na przestrzeni kolejnych lat. Obecnie projekt jest napędzany przez Lowcut’a czyli muzyczne serce kolektywu odpowiedzialnego za produkcje i miks we współpracy z SistaSara oraz LucaDread. Dubzoic pojawią się w Polsce po raz pierwszy i zagrają 2-3godzinny live dub show!

LUCADREAD / Pescara (Włochy)
Lucadread zaczyna przygodę z muzyką reggae w 2001 roku wspólnie z sławną włoską grupą „Dread Ina Babylon” jako ich klawiszowiec oraz wokalista i występuje z nimi na największych włoskich impezach i festiwalach reggae. W 2005 roku zaczyna produkować swoją własną muzykę reggae/dub wydając wiele singli i równocześnie aż do roku 2013 występuje z zespołem Maga Dog nagrywając z nimi dwa albumy. W styczniu 2014 nakładem jego własnego wydawnictwa Dankali Records ukazuje się jego pierwszy album na którym śpiewa i gra na melodice. Obecnie wraz z LowCut’em z Dubzoic tworzą silną kolaboracje, gdzie Lucadread szerzy świadomy przekaz rastafari śpiewając i grając na melodice.

KALINA IN DUB / Transmission Rec. (Bytom)
Kalina to producent, autor, tekściarz, wokalista. Jego fascynacje producenckie sięgają daleko poza jeden gatunek muzyczny. Jest odpowiedzialny między innymi za digital hard-corowy projekt Hercklekot czy drumowo-junglowy Hajer Boss. Tym razem jednak jak sama nazwa wskazuje zaprezentuje się w dubowej odsłonie. Jego set składa się niemalże w całości z autorskich produkcji, które przeplata śpiewem oraz grą na melodice. Często są to covery i remiksy legendarnych utworów nie tylko muzyki dub, ubrane w całkiem nowe aranżacje. Tym sposobem będzie można usłyszeć takie kawałki jak Centrala – Brygady Kryzys, Dreadman – R.A.P., Mr Brown – Boba Marleya, czy Meditation Rock – Alpha & Omega, oczywiście w całkiem nowych odsłonach.
https://www.facebook.com/kalinaindub

21.03.2014, Kraków, Kawiarnia Naukowa ul. Dajwór 16
Start: 21.00
Wstęp: 20pln

DUBZOIC live! (Włochy) feat.
LUCADREAD (Włochy)
KALINA IN DUB live! (Bytom)
TOMANA
DUB THERAPIST
DUBSEED SS

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *