Alex Banks zachwyca Modeselektora

Uwagę zwracał na niego sam Phon.o, który zresztą remiksował jedną z jego produkcji. W swoim katalogu od niedawna ma go duet Modeselektor – Alex Banks, bo o tym człowieku mowa, wkrótce wyda płytę dla ich wytwórni Monkeytown Records. Posłuchajcie jego zjawiskowych produkcji. Brzmi jak pomieszanie Moderata z Portishead i po prostu trzeba to usłyszeć.

Do tej pory Banks znany był przede wszystkim dzięki remiksom kawałków Bonobo i Andreyi Triany. Phon.o, który „wkręcił” go w znajomość z Monkeytown Records spotkał podczas imprezy w Zurychu w zeszłym roku. „Oniemieliśmy z zachwytu, kiedy Alex przesłał nam swoje demo” – powiedział Gernot Bronsert, połówka Modeselektora – „Byliśmy tak podnieceni, że od razu podpisaliśmy z nim kontrakt na kolejne trzy albumy. To wielka rzadkość, znaleźć artystę, który nagrał coś, czego jeszcze nie słyszeliśmy” – dodał.

Alex Banks pierwszy singel „All You Could Do” wyda 2 maja tego roku. Produkcja zwiastować będzie debiutancki album – „Illuminate” (premiera 30 maja). Kawałka możecie wysłuchać już dziś. I przekonać się o czym mówił Bronsert, bo ja miałam reakcję podobną – od razu podpisałabym z Banksem jakiś kontrakt. Nie wiem jeszcze na co, ale po wysłuchaniu jego muzyki po prostu chce się mieć tego człowieka blisko siebie.

Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *