Bokka na biforze Taurona Nowa Muzyka

Najbardziej tajemniczy polski projekt ostatnich miesięcy, Bokka, wystąpi w lutym na imprezie rozgrzewającej przed festiwalem Tauron Nowa Muzyka. Zobaczcie, jakie będą atrakcje tego biforka.

Bokka to tajemnica. Trzy przysłonięte ekranem postacie, które udowadniają, że w 2014 roku polska muzyka elektroniczna ma się naprawdę dobrze. Nie ważny jest ich uprzedni dorobek, nieistotne projekty, w jakich wcześniej brali udział – liczy się to, że tu i teraz pojawili się z materiałem na światowym poziomie, zdolnym zainteresować nawet niezwykle wybrednych redaktorów opiniotwórczego serwisu Pitchfork, którzy debiutanckiemu singlowi Bokki „Town of Strangers” poświęcili obszerny i rzetelny materiał.

Niezależnie od tego, kto ukrywa się pod ta nazwą, muzycy na swej debiutanckiej płycie, zatytułowanej po prostu „Bokka”, pokazali olbrzymią muzyczną wyobraźnię i erudycję, łącząc różne wątki i tradycje muzyczne, zainspirowane zarówno muzyczną psychodelią sprzed półwiecza, jak i skandynawską muzyką taneczną z ostatnich dekad. Wirtuozerska żonglerka schematami, pomysłami i rytmami sprawia, że każdy utwór Bokki przynosi wiele zaskoczeń i potrafi zafascynować zarówno fanów gitarowego grania, miłośników hipnotycznych wokali, jak i wielbicieli motorycznych rytmów. Nieustannie eksperymentując z oczekiwaniami odbiorców, sięgając po cyfrowo przetworzone naturalne dźwięki, trio wzbudziło olbrzymi odzew wśród słuchaczy i krytyków, którzy uznali ich pierwszy album za jedno z ważniejszych wydarzeń 2013 roku, znalazło się również wśród pierwszych zespołów zaproszonych na tegoroczną edycję festiwalu Open’er.

KUP BILETY NA BEFORE TAURON Z MODERATEM I TAURON NOWĄ MUZYKĘ 2014

My zaś już 20 lutego chcielibyśmy zaprosić Was na występ Bokki w ramach cyklu Before Tauron Nowa Muzyka 2014 do katowickiego Jazz Clubu Hipnoza. Spragniony konfrontacji z publicznością zespół, który rozpoczyna tym koncertem ogólnopolską trasę promującą debiutancką płytę, przygotował dla swych fanów wiele niespodzianek, a ich pierwszego występu na Śląsku nie powinien przegapić żaden poszukiwacz ciekawej, polskiej muzyki.

Before Tauron Nowa Muzyka Festiwal 2014 – BOKKA Jazz Club Hipnoza | Katowice | godz. 20.00
20.02.2014

Bilety: 20 zł / 25 zł w dniu koncertu
Dostępne:
Jazz Club Hipnoza | Plac Sejmu Śląskiego 2 | Katowice
______________________________________________________________

XI Festiwal Tauron Nowa Muzyka | 21-24.08.2013 | Katowice

4 Dniowe Karnety – ograniczona ilość:
Cena: 180 zł

BEFORE TAURON NOWA MUZYKA Z MODERATEM

Podobne

Komentarze: