Bonobo najwidoczniej polubił Polskę, bo po niecałym roku postanowił do nas wrócić. W marcu zagra u nas aż cztery koncerty, podczas których promować będzie swój ostatni album „The North Borders”. Możliwe, że nie zabraknie też nowego utworu, nagranego na potrzeby kompilacji „Late Night Tales”.

Bonobo, jeden z najważniejszych twórców klimatycznej elektroniki, nieustannie pracujący nad nowymi projektami i wciąż zaskakujący nawet swoich najstarszych fanów, jest w Polsce dość częstym gościem. Dzięki temu jesteśmy na bieżąco z jego poczynaniami i nowym materiałem.

17 listopada ukazał się ostatni album Bonobo – muzyk nagrał składankę „Late Night Tales” dla serii i wydawnictwa o tej samej nazwie. Na kompilacji Bonobo znalazły się kompozycje Niny Simone, Billego Evansa czy Dorothy Ashby. Album zawiera także cover Bonobo utworu „Get Thy Bearings” Donovana.

W czerwcu 2013 Bonobo wystąpił z live actem przedstawiającym najnowszy materiał z „The North Borders”. Mamy nadzieję, że i tym razem uraczy na soczystymi koncertami. Bonobo wystąpi w marcu 2014:

19 marca, Wrocław, Klub Eter

20 marca, Warszawa, Palladium

21 marca, Gdańsk, B90

22 marca, Kraków, Klub Studio

Więcej na www.bonobomusic.com.