Dub Temple po raz 51

Dzięki wyjątkowo sprzyjającym okolicznościom na Dub Temple nr 51 będziemy mieli przyjemność zobaczyć i posłuchać aż cztery wyjątkowe i świetne ekipy z różnych części Europy.

To już nie będzie zwykła comiesięczna sesja, a można śmiało rzec, że dubowy mini festiwal. Po rozgrzewce gospodarza imprezy swoje umiejętności zaprezentują kolejno: duet Zebra w wydaniu „sound system”, niesamowicie interesujący live act’owy projekt Rybydub z Czech, weterani z nieistniejącego już chorwackiego Radikal Dub Kolektiv w swoim nowym live dub projekcie Dubble by około 2 w nocy na pozostałą część nocy stery przejęli muzyczni wariaci z Bristolu: Maasai Warrior! Którzy dla odmiany zaprezentują kilkugodzinnego seta inna sound system style. Zapowiada się niezwykle długa i interesująca noc.

MAASAI WARRIOR (Bristol, UK)

Maasai Warrior to osadzony w Bristolu „thunderweight” roots & culture sound system specjalizujący się w swoim własnym dub steppersowym stylu. Paul Maasai (Mic Man, Selektor i właściciel) oraz Young Maasai (Producent, Selektor i Operator) to duet ojciec i syn, których debiut przypadł na St Pauls Carnival w 2010 roku. Następne sesje grają na imprezach Bristol Dub Club oraz Stepping promotions by wkrótce zagrać pierwsze wyjazdowe imprezy poza swoim rodzimym miastem i wreszcie na kontynencie. Obecnie poprzez swój niepowtarzalny styl i pełne energii, mocy i ciężaru sesje wagi najcieższej zdobywają coraz większą sławę w środowisku. Kto pamięta set King Alpha z ubiegłorocznej Dub Temple może być pewien dubowej sesji zaawansowanej o level ciężkości wyżej. Koniecznie sprawdźcie poniższe nagrania z ich występów.

DUBBLE (Chorwacja)

Dubble to najnowszy projekt kwitnącej bałkańskiej sceny dub-owej. Duet ten tworzy Vanya O i Dubolik, którzy byli częścią i filarem legendarnego zespołu Radikal Dub Kolektiv. Obecnie wkładają tego samego ducha DIY dubwise do swojego obecnego projektu. Artyści inspirują się Dub-em z Wielkiej Brytanii, ale do swojej muzyki wplatają również domieszki dubstep’u i trance’u, aby stworzyć unikalną mieszkanę „dźwięku przyszłości”. Cały ich show to grany i miksowany na zywo dub. Artyści łączą kalsyczny retro dub z analagowymi syntezatorami, śpiewem i grą na melodice.

RYBYDUB (Czechy)
Eksperymentalny projekt dub-wy dwójki czeskich producentów NgoMau i Jahly Soul (Mateyka). Projekt jest tworzony w duchu tradycyjnej szkoły UK dub, gdzie mikser staje się instrumentem, na którym poszczególne utwory produkowane sa na żywo. Ich muzyka utrzymana jest w transowym, mrocznym, psychodelicznym klimacie, który urozmaicają energetyczne beaty i wokale Jahly Soul.

ZEBRA / Wrocław

Zebra została założona przez producenta Zdzisława Orłowskiego i wokalistkę Natalię Norko w 2007 r. Muzycy ci wspólnie eksperymentują z dźwiękiem, tworzą wybuchową mieszankę różnych gatunków muzycznych, którą nazywają experimental dub, ponieważ to własnie brytyjski dub stanowi ich główną inspirację. W muzyce Zebry można usłyszeć elementy electro, trance-u, trip-hop-u, techno czy nawet world music. Zespół wydał do tej pory dwie płyty: „Dream Walking” oraz „Electronic Heart”, oprócz tego jego utwory ukazały się na kilku składankach, m.in. „Dub Out Of Poland part 3”. Na swoim koncie ma wiele udanych koncertów, np. Na Festwalu Reggae’2013 w Ostródzie, w Bielawie na Regałowisko’ 2012 czy w programie „Ministerstwo dźwięku” w Polskie Rado Czwórka. Zerbę można obejrzeć w różnych odsłonach, para artystów współpracuje z wieloma muzykami, na Dub Temple Zebra wystąpi jako duet i pokaże swoje najbardziej elektroniczne-psychodeliczne oblicze.

29.11.2013 Kraków, Kawiarnia Naukowa ul. Dajwór 16
Start: 21.00
Wstęp: 20 zł
MAASAI WARRIOR (UK)
DUBBLE live! (HR)
RYBYDUB live act (CZ)
ZEBRA soundsystem live act (Wrocław)
DUBSEED SOUND SYSTEM

Podobne

Komentarze: