Dwa dni temu, w 80. rocznicę urodzin kompozytora Krzysztofa Pendereckiego, nakładem Fortuna Music ukazała się transkrypcja muzyki filmowej Krzysztofa Pendereckiego „Electroacoustic Trancription of film music By Krzysztof Penderecki” duetu An On Bast i Macieja Fortuny.

Muzyka oscyluje wokół utworów Krzysztofa Pendereckiego pisanych specjalnie do filmu („Rękopis znaleziony w Saragosie”) oraz tych zaadoptowanych i wykorzystanych w wielu produkcjach filmowych jak „Polymorphia”, „Kosmogonia”, „Fluorescences”, „De Natura Sonoris”, „Agnus Dei”. Kompozycje duetu powstały w duchu processingbop, czyli wielokrotnego przetwarzania trąbki na żywo i budowania z niej nowych fraz i brzmień, zapoczątkowanego pierwszą płytą duetu „1” w 2012 roku.

Album An On Bast / Maciej Fortuna jest wydawnictwem dwupłytowym CD / DVD. Autorem wszystkich zawartych na płycie DVD wideoklipów – animacji jest Paweł Wypych – współpracujący i występujący z duetem jako VJ Pillow. Od soboty album będzie dostępny w sklepach muzycznych.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=1AJYL_Sbq9s’]