Wrocław Sound zabrzmi po raz piąty

Podczas wczorajszej konferencji prasowej został program tegorocznego przeglądu Wrocławski Sound. Piąta edycja nieoficjalnego święta wrocławskiej muzyki odbędzie się 6 i 7 grudnia we wrocławskim Imparcie. Nie zabraknie koncertowych premier, specjalnych aranżacji i eksperymentalnych projektów scenicznych. Łącznie odbędzie się 12 koncertów. Jesteśmy patronami medialnymi tego wydarzenia.

Tradycyjnie program Wrocławskiego Soundu jest bardzo zróżnicowany i prezentuje najciekawsze muzyczne projekty ostatnich miesięcy autorstwa wrocławskich lub silnie związanych z Wrocławiem artystów i zespołów. W tym roku na scenach Impartu wystąpią: Neony na dęte, Night Out, Flying Moses, ŜANĜO, Synaptine, Naczynia Połączone, Natalia Lubrano, Jahga, Mixtura, Behavior, OCN oraz Job Karma. Organizatorem przeglądu jest Biuro Festiwalowe Impart 2016 we współpracy z agencją Lion Stage Management.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=iu33Fa9bcDs’]

NEONY NA DĘTE – Tym razem ze sceny nie popłyną indie-rockowe dźwięki – zespół Neony postanowił pokazać nieco inną twarz. Specjalnie na 5. Wrocławski Sound, wraz z sekcją dętą formacji Naczynia Połączone utworzą „energetyczną petardę”. Neony zadebiutowały w Jarocinie w 2010 roku wygrywając konkurs młodych talentów. W 2011 roku zespół wydał debiutancki album Niewolnicy Weekendu, który zyskał wiele bardzo dobrych recenzji na łamach branżowych mediów. Siedem osób na scenie, puzon, trąbka i saksofon w połączeniu z surowo brzmiącymi gitarami lat 70. plus ciekawe teksty. Towarzyszący grupie zespół Naczynia Połączone w pełnym składzie będzie można również zobaczyć na tegorocznej edycji przeglądu.

NIGHT OUT – Na arenie polskiej muzyki improwizowanej pojawiła się formacja, której nie sposób przegapić. NIGHT OUT to wrocławski kwartet stworzony przez Piotra Rachonia i Tadeusza Kulasa, który odsłoni przed Państwem autorski świat muzyki. Muzycy nie boją się elektroniki i mocniejszego brzmienia, jednocześnie nie zagłuszając przy tym klasycznego fortepianu Piotra Rachonia. Eksperymentują z niedostępną przestrzenią muzyczną, choć w twórczości Night Out można również doszukać inspiracji zarówno Esbjorn Svensson Trio, jak i Jo Jo Mayerem czy Frankiem Ferdinandem.

FLYING MOSES – Zespół powstał wiosną 2011 roku. Fuzja rozległych inspiracji dała podstawę do stworzenia eklektycznej, ale spójnej merytorycznie i formalnie koncepcji muzyki, roboczo nazwanej przez zespół „progresywnym popem”. Czerpiąc zarówno z avant popu, jak i nu-jazzu, trip hopu, muzyki klubowej czy nawet awangardowej i folkowej, przy kreowaniu muzycznej przestrzeni grupa zadaje sobie pytania rodzaju: jak brzmiałaby Björk z akompaniamentem Jaga Jazzist? Albo- co wyszłoby z połączenia muzyki Moloko z twórczością Philipa Glassa, bądź Steva Reicha? Czy wreszcie – jak brzmiałby Radiohead, gdyby grał jazz w latach 70-tych, albo Pink Floyd, próbujący swoich sił w drum’n’bassie?

ŜANĜO – To przedsięwzięcie kosmopolityczne mające na celu budzenie świadomości głębokiego związku człowieka z Ziemią. Wielokulturowy wyraz kompozycji muzycznych wzbogacony jest narracją w międzynarodowym języku esperanto. Opowieści tworzą całość, która stanowi powitanie Nowego Roku Słonecznego. Wraz z nim witamy czas pokoju, zgody i radości. Nowy Rok Słoneczny to wielka zmiana – ŜANĜO DE LA VIBRADO DE LA TERGLOBO – ZMIANA WIBRACJI ZIEMI.

SYNAPTINE – Zespół SYNAPTINE to nie tylko grupa muzykujących artystów, ale swoisty manifest filozoficzny wyrażany poprzez muzykę. W założeniu grupa powstała w wyniku przekonania o symptomatyczności muzyki samej w sobie jako pierwotnego kanału dystrybucji przekonań wierzeń, emocji, opinii, a nawet w konsekwencji prawd pokoleniowych i dziejowych. Muzyka zespołu jest wyrazem tęsknoty za dźwiękami które odzwierciedlają duszę artysty a nie odpowiedzią na własną próżność czy zapotrzebowanie rynku.
NACZYNIA POŁĄCZONE – Siedmiu śmiałków z różnymi muzyczno- militarnymi gustami tworzy mieszankę zaiste wybuchową- od funku przez tradycyjnego rocka, aż po psychodelię. Te brzmienia zaś łączą się z nieprzeciętną warstwą tekstową wokalisty- Macieja Rębilasa. Zburzyli już muzyczny ład i porządek na terenie miasta Wrocław, teraz ta purpurowa kompania podbija obszar całego kraju!

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=ZK2cUHBF_c4′]

NATALIA LUBRANO – Tworzy muzykę, pisze teksty i przede wszystkim śpiewa. Pochodzi z Wrocławia. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I st. im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu oraz prywatną szkołę jazzu „Jazz a Tours” we Francji. Zdobywała szlify na wielu warsztatach jazzowo-bluesowych w Polsce i za granicą. Projekt Natalii Lubrano to unikalny miks nu-jazz, chill-out z oldschoolowym funkiem i rdzennym soul. Utwory z najnowszej płyty znalazły się na składankach: 4871 vol. 2 i RAM Chillout in Black 2. Natalia Lubrano z zespołem jest także finalistką konkursu Coke Live Fresh Noise w 2010 roku, Festiwalu Carpathia 2011 oraz Skoda Auto Muzyka 2012.

JAHGA – Projekt Jahgi – wokalistki, basistki (Lion Vibrations, ex Ragana), który powstał dzięki współpracy z pianistą, kompozytorem i producentem Pawłem Konikiewiczem (Miloopa, Fat Burning Step, Marlene Johnson, Zebra). Powstał jako połączenie dwóch sił, które mogą wnieść kobieta i mężczyzna z dwóch zupełnie różnych stylistycznie, muzycznych światów. Liczy się tu autentyzm – jako odzwierciedlenie wszystkich uczuć, emocji i niepokojów człowieka we współczesnym świecie. Jest to swoiste poszukiwanie wewnętrznego spokoju, ukojenia dla duszy, a zarazem dowód na to, że marzenia sie spełniają pod warunkiem, że dostroi się do odpowiedniej częstotliwości.

MIXTURA – To nowy skład muzyków znanych z różnych rockowych, reggae’owych i hip-hopowych projektów, m.in. formacji EastWest Rockers, Jamal, Ras Luta, Ocean, Managga i Contra. Twórczość Mixtury to nieprzewidywalne połączenie elektroniki, elementów hip-hopu, dubstepu, rocka i jamajskich brzmień. Założycielem i wokalistą formacji jest Grizzlee kojarzony przede wszystkim z popularnego i cenionego soundsystemu EastWest Rockers. Jego głos obecny jest na licznych płytach wielu muzyków, z którymi nawiązał artystyczną współpracę; m.in. Maleo Reggae Rockers, Sidneyem Polakiem, Grubsonem, Molestą, Pezetem, Małolatem, Pokahontaz czy Tabu.

BEHAVIOR – Behavior jest formacją muzyczną łączącą różne gatunki muzyki w bardzo charakterystyczną mieszankę dźwiękową. Głównymi eksploatowanymi stylami muzycznymi są hip-hop i cięższe odmiany rocka. Muzycy Behaviora nie lubią nadawać swojej twórczości nazwy czy etykietki, ale zmuszeni nazywają swoją muzykę alternatywną. Każdy słuchacz musi jednak zdefiniować sobie ten gatunek samodzielnie. Behavior ma na swoim koncie dwie płyty, jedną długogrającą „Pro100″ oraz epkę „Fort Polio”. Kapela użyczyła również swojej muzyki do filmu „Chaos” Xawerego Żuławskiego oraz animowanego serialu „Włatcy Móch” Bartka Kędzierskiego.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=j3fvGyn06Mc’]

OCN – Zespół OCN powstał w 2001 roku we Wrocławiu i przez lata funkcjonował pod nazwą Ocean. Wraz z początkiem 2013 roku zespół dołączył do światowego katalogu artystów firmy Warner Music Group. Międzynarodowy kontrakt uwzględnia wydanie pierwszej angielskojęzycznej płyty zespołu pod tytułem „Waterfall” oraz współpracę na płaszczyźnie managementu oraz bookingu grupy. Za produkcję albumu odpowiada laureat nagrody Grammy – Vance Powell (The White Stripes, The Raconteurs, Kings Of Leon, The Dead Weather), który w styczniu przyleciał do Polski by osobiście nadzorować projekt. W związku z tymi wydarzeniami, zespół podjął decyzję o skróceniu nazwy do OCN.
JOB KARMA – Wrocławska formacja postindustrialno-ambientowa. Powstała w 1997 z inicjatywy Macieja Fretta i Aureliusza Pisarzewskiego. W początkowym okresie (do 1999) skład grupy uzupełniał Jacek Groszek. Posługują się wieloma środkami ekspresji dźwiękowej: od syntetycznie preparowanych faktur elektroakustycznych, czy sampling, po zniekształcone lub przetworzone elementy rytmiki, a nawet melodii. Poprzez muzykę oraz starannie przygotowane filmy i grafikę przedstawiają dysfunkcje współczesnej cywilizacji, widmo wojennej zagłady, wrogi człowiekowi system polityczno-religijny, jak również postępujący upadek systemu wartości kosztem postępującej komercjalizacji codziennego funkcjonowania jednostki i społeczeństw.

5. Wrocławski Sound
6-7.12.2013
Impart, ul. Mazowiecka 17, Wrocław
www.wroclawskisound.pl
Bilety i karnety:
• bilet jednodniowy w przedsprzedaży – 30 zł,
• bilet jednodniowy w dniu koncertów – 40 zł,
• karnet dwudniowy w przedsprzedaży – 60 zł,
• karnet dwudniowy w dniu koncertów – 70 zł.

Sprzedaż biletów w kasie Impartu oraz za pośrednictwem bileterii internetowych: www.eventim.pl i www.biletin.pl

Rezerwacje: (71) 341 94 32, rezerwacje@impart.art.pl

Tagi: , , , ,

Comment

Możliwość komentowania jest wyłączona.