Lenka, mistrzyni chwytliwych i wpadających w ucho singli (czy ktoś uchronił się przed „The Show” albo „Everything at Once”?), wydała w tym roku trzeci album. Właśnie zaprezentowała teledysk do utworu „After the Winter” – tym razem Lenka chce chyba uniknąć skojarzenia z radosnymi i skocznymi piosenkami.

Album „Shadows” Lenki ukazał się w czerwcu 2013 roku, nakładem Skipalong Records. W promocji muzyki Lenki niewątpliwie pomogła reklama systemu Windows 8, który prawie rok po wydaniu albumu „Two” artystki, wypromował utwór „Everything at Once”.

To własnie dzięki ogromnej popularności teledysku i samej piosenki, Lenka zdecydowała się na wydanie singla z tą właśnie kompozycją.

Tym razem, Lenka bierze promocję we własne ręce. Po wydaniu „Shadows” ukazał się album z remixami utworów „Nothing But Here” i „After The Winter” – „Shadows of Shadows”. Po kilku miesiącach, Lenka przypomina o sobie delikatnym i kobiecym klipem:

Lenka jest córką Czecha i Australijki, wychowała się w Australii i właśnie tam najczęściej koncertuje. Niedawno została mamą, co jednak nie przeszkadza jej w karierze i rozwijaniu swojej elektorniczno-alternatywno-popowej twórczości.