Dub zatrzęsie Krakowem - 80bpm.net

Dub zatrzęsie Krakowem

28 września Kraków zatrzesię się ponownie od basu. Zagra pochodząca z czeskiej miejscowości Hradec Kralove ekipa Mighty Souljahs oraz podbijający ostatnimi czasy Europę wybitny polski producent ciężkiego i klimatycznego dub’u – Violinbwoy.

Czesi zaprezentuja dwugodzinnego strictly dubwise seta oraz jeśli tylko im pozwolicie zamkną sesje solidnymi basowymi jungami. Violinbwoy natomiast w środku nocy przejmie kontrole nad kilkunastoma kilowatami mocy Dubseed Sound System odkrywając swoje najnowsze, świeżutko „wypieczone” numery i dubplates od czołowych europejskich producentów, zabierając Was tym samym w najcięższą dubową podróż z możliwych. Do zobaczenia pod sound systemem.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=o2RNv1-eDq0′]

MIGHTY SOULJAHS / Czechy

To pochodzący z czeskiego miasta Hradec Kralove czteroosobowy kolektyw i sound system wagi ciężkiej specjalizujący się we wszelkich odmianach muzyki reggae o szczególnym zamiłowaniu do dubu i jungle. Co tu więcej pisać. Sound systemowi zboczeńcy, muzyczni pasjonaci, promotorzy i w pełni oddani swojej pasji wariaci 😉 W Krakowie zagraja zarówno solidnego dubowego dwugodzinnego seta jak i porannego junglowego showcase’a.

VIOLINBWOY / Wrocław

Wykształcony muzycznie multiinstrumentalista oraz producent inspirujący się brytyjską sceną dub. Muzyczną edukację zaczął w wieku 7 lat od gry na gitarze. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I Stopnia we Wrocławiu w klasie skrzypiec, naukę gry na skrzypcach kontynuował pod okiem wybitnej profesor Cecylii Kędzi, uczęszczał też na zajęcia w klasie wiolonczeli. Do muzyki wrócił w momencie podjęcia studiów na angielskim Uniwersytecie w Derby na kierunku technologii i produkcji muzyki. Drugą uczelnią, na którą trafił podczas pobytu w Wielkiej Brytanii był londyński cykl sesji sound systemowych University of Dub. Tam właśnie poznał muzykę dub w jej najbardziej bezkompromisowej formie. Pierwsze jego produkcje dedykowane sound systemowemu graniu powstały w 2007 roku. Dzięki częstym wyjazdom na dubowe sesje do Bristolu, Birmingham i Londynu poznał wielu soundmanów, w śród których znalazł się syn niekwestionowanego króla sound systemów Jah Shaki – Young Warrior, który jako pierwszy zaprezentował szerszej publiczności ekskluzywne produkcje od Violinbwoya. Wśród sound systemów regularnie grających jego dubplate’y znajdują się między innymi: Jah Shaka, Blackboard Jungle, Young Warrior, oraz wiele innych z całego świata. Muzykę Violinbwoya można także usłyszeć w audycjach radiowych, jak: Mystic Sound w Nowym Jorku, Zona Reggae w Portugalii, United Nations of Dub oraz Dublife w Wielkiej Brytanii, Kumina Beat we Włoszech, Positive Vibration we Francji. We wrześniu 2012 roku wydał własnym sumptem EP „Los Alamos”, na której wokalnie udzielił się Dan I, w kwietniu 2013 roku ukazała się jego pierwsza płyta winylowa z remiksem klasycznego utworu Joy White – „Dread Out Deh”. 23 września Moonshine Recordings wyda 12″ winylowy singiel Radikala Guru pt. Warning! na którym znajdzie się również wersja zremixowana przez Violinbwoy.

28.09.2013, Kraków, Kawiarnia Naukowa ul. Dajwór 16 (Kazimierz)
Start: 21.00
Wstęp: 10

MIGHTY SOULJAHS (CZ)
VIOLINBWOY (PL)
ROOTZKILLA
DUB THERAPIST
DUBSEED SOUND SYSTEM

dub, dub temple, dubstep, kawiarnia naukowa, kraków, mighty souljahs, violinboy