Valravn na do widzenia

Duński zespół Valravn, przez kilka lat dzielnie dążący do osiągnięcia statusu „czołówki skandynawskiej alternatywy”, w tym roku ogłosił zakończenie działalności. Enigmatycznie podany powód „rozejścia się dróg” muzyków zapewne nie pocieszył fanów grupy, ale już publikacja dwóch nowych piosenki, na pewno złagodzi ból po stracie Valravn.
„Valravn zaistniało na polskiej scenie w 2008 roku, kiedy to duńsko-farerska grupa odbyła trasę koncertową po Polsce. Skandynawski „folk” polubili też muzycy Żywiołaka – zespoły wystąpiły razem na kilku koncertach w Polsce i Danii w 2008 i 2010 roku. Dużym sukcesem na polskim rynku world music okazały się płyty „Varavn” i „Koder på snor” – czytamy na Etnosystem.pl – „Po dłuższym czasie milczenia, grupa wraca z obietnicą nowego materiału i koncertów – na razie w Niemczech” – dodał serwis w informacji podanej prawie rok temu.

Niestety, Valravn zamiast rozwinąć skrzydła – zwinęli przysłowiowe manatki. Pożegnalne koncerty w Europie zagrali wokalistka Anna Katrin Egilstrød z muzykiem zespołu – Juanem Pino. 11 sierpnia grupa na swoim oficjalnym profilu Bandcamp oraz na iTunes opublikowała kompozycje, które powstały jeszcze zimą.

Miłośnikom brzmienia głosu Bjork i skandynawskiej elektroniki, polecamy odsłuch utworów i zagłębienie się w poprzednie wydawnictwa grupy. Valravn, życzymy obrotu sytuacji, w stylu Lamb.

„Hand i Hand” oraz „Genuine” posłuchacie na www.valravn.bandcamp.com.

Tagi: , , , ,