Kixnare, Ros, Niewinni Czarodzieje dopełniają program muzyczny Festiwalu Tauron Nowa Nowa Muzyka 2013. Wiemy też kto wystąpi na After Party w Jazz Club Hipnoza.

Jeśli wciąż nie jesteście przekonani, czy warto się wybrać na tegoroczną odsłonę Tauron Nowa Muzyka, odbywającą się na katowickiej Dolinie Trzech Stawów, to mamy dla Was na sam koniec jeszcze kilka informacji, które być może ułatwią Wam podjęcie decyzji. Tegoroczny line-up zamyka trójka polskich wykonawców, którzy pokazują, że w ostatnich latach rodzima scena muzyki elektronicznej obrodziła wielkimi talentami, porywającymi publiczność do tańca równie skutecznie co wielkie gwiazdy.

Na festiwalowej scenie pojawi się Kixnare, autor „Gucci Dough”, jednego z niezaprzeczalnie największych polskich przebojów tego roku i twórca świetnie przyjętego albumu Red, na którym zaprezentował światowej klasy instrumentalny hip-hop, łącząc oldskulowe brzmienia lat 90-tych ze współczesnymi pomysłami, podpatrzonymi u Prefuse 73 czy Flying Lotusa. Dla fanów nieco surowszych brzmień przygotowaliśmy natomiast występ Rosa, założyciela Addiction Records, jednego ze współtwórców polskiej sceny drum’n’basowej, znanego między innymi z rewelacyjnych występów z polskimi jazzmanami oraz wspólnych setów z największymi gwiazdami drum’n’basu, które od lat sprowadza do Polski. Na koniec, czeka też na was wyborna mieszanka funka, soulu, jazzu, hip-hopu i dubstepu na cztery gramofony i dwa samplery, czyli występ klasyków polskiej elektroniku, duetu Niewinni Czarodzieje.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=GOei51E65Vs’]

Mamy również coś dla tych, którzy nie chcą wracać do domu natychmiast po koncercie finałowym w Kościele Ewangelicko-Augsburskim, gdzie zagrają dla Was Darkstar i Yoshi Horikawa. Jeśli nadal będziecie mieli ochotę na zabawę przy dźwiękach tworzonych przez wykonawców muzyki elektronicznej z najróżniejszych stron świata – zapraszamy do Jazz Clubu Hipnoza, gdzie odbędzie się oficjalne festiwalowe after-party. Dla wszystkich tych, którzy wciąż będą mieli w sobie energię do tańca po czterodniowym szaleństwie z BadBadNotGood, Squarepusherem, Venetian Snares i dziesiątkami innych gwiazd, od godziny 22 zagrają:

Diego Morales aka Diegors – doskonały chilijski DJ i tancerz, jeden z najciekawszych wykonawców z założonej przez Matiasa Aguayo wytwórni Comeme, potrafiący doskonale łączyć tropikalne taneczne rytmy z elementami Detroit techno i pomysłami z niemieckiego minimalu;

Lucas Hulan – czeski DJ, związany przez lata z najważniejszym elektronicznym składem naszych południowych sąsiadów – Roxydust, założyciel wytwórni Nightphunks Recordings i rezydent najważniejszych czeskich klubów i festiwali, który przywozi ze sobą niesamowicie energetyczne, housowe sety;

Mr Lex & Rawski – czyli przedstawiciele kolektywu Beats Friendly, współautorzy sukcesu Noviki i twórcy doskonałych setów, łączących miękkie jazowe brzmienia z energetycznymi rytmami, zdolnymi rozpalić najbardziej nawet wymęczoną publiczność.

Darmowy wstęp dla posiadaczy festiwalowych karnetów, ilość miejsc ograniczona!
Festiwal Tauron Nowa Muzyka | 22-25.08.2013 – Katowice | Nowa Siedziba Muzeum Śląskiego

1 Dniowy bilet (23.08.2013 lub 24.08.2013, piątek lub sobota):
80 zł

2 Dniowe Karnety (23-24.08.2013, piątek/sobota):
160 zł

3 Dniowe Karnety (22-24.08.2013, czwartek/piątek/sobota):
190 zł

Koncert otwarcia (22.08.2013, czwartek) / Galeria Szyb Wilson w Katowicach:
50 zł

Koncert zamknięcia (25.08.2013, niedziela) / Ewangelicki Kościół Zmartwychwstania Pańskiego w Katowicach:
50 zł

Dostępne:
www.ticketpro.pl
www.ticketportal.pl
www.muno.pl
www.biletin.pl

Jazz Club Hipnoza (Plac Sejmu Śląskiego 2, Katowice)