James Holden jeszcze w sierpniu

Organizatorzy Audioriver idą za ciosem i po niezwykle udanej, wyprzedanej edycji festiwalu, zapraszają na zdecydowanie bardziej kameralną, ale przy tym wyjątkową imprezę. Dziedziniec restauracji Spokojna 15 w Warszawie, 30 sierpnia zmieni się w plenerową przestrzeń wypełnioną muzyką Jamesa Holdena.

Spółka Akcyjna – organizacja odpowiedzialna za Audioriver – nie po raz pierwszy sprowadza tego artystę do Polski. „Nie ukrywamy, że jest to jeden z naszych ukochanych muzyków.” – mówi rzecznik prasowy agencji, Łukasz Napora. „To jeden z nielicznych producentów, który co kilka lat odkrywa siebie na nowo, wytyczając przy tym nowe kierunki rozwoju muzyki elektronicznej.”

Dlaczego to robi? Bo za każdym razem, gdy stworzy coś oryginalnego, inni producenci zaczynają to naśladować. Tak było na początku kariery, gdy Holden wydał takie utwory, jak „Solstice” czy „Nothing”, które w niespotykany dotąd sposób łączyły gatunki trance i progressive.

Gdy to brzmienie stało się jednym z wiodących na scenie, artysta zrobił zdecydowany skręt w stronę IDM, przez co powstała oszałamiająca fuzja muzyki tanecznej i eksperymentalnej. Mowa o początkach wytwórni Border Community i takich hitach, jak „Break In The Clouds” czy remiks „The Sky Was Pink”. W 2006 roku wydał świetnie przyjęty album „The Idiots Are Winning” po czym niemal przestał wypuszczać nowe rzeczy. Jak powiedział w jednym z wywiadów: „byłem zmęczony i zniechęcony faktem, że wychodzi tak wiele nędznych podróbek mojego brzmienia. Potrzebowałem czasu, żeby znów stworzyć coś nowego.” I stworzył! W czerwcu tego roku wyszła niezwykle oryginalna i wciągająca płyta „The Inheritors”, na której poza techno i IDM słychać także krautrocka.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=Zf8d7Pz2Ssg’]

„Nie potrzebujemy szczególnych powodów, żeby sprowadzać Jamesa Holdena do Polski – jego fani i tak regularnie nas o to proszą. Jednak ta płyta jest tak dobra, że szybki przyjazd artysty uznaliśmy za obowiązkowy” – dodaje Napora.

Bilety w promocyjnej cenie 25 zł dostępne są na ebilet.pl oraz w salonach Empik, ale radzimy się spieszyć, bo już w tej chwili na evencie na Facebooku zapisanych jest więcej osób niż przewidywana liczba wejściówek. W dniu wydarzenia cena rośnie do 35 zł.

Impreza rozpocznie się już o 21:00, a Jamesa Holdena wspierać będą Angelo Mike, Leon, bshosa oraz Luke Hiero.

Tagi: , , , ,