Thundercat, Vladislav Delay i Yoshi Horikawa dołączają do Tauron Nowa Muzyka

Choć znacie już artystów, którzy pojawią się w tym roku na koncertach otwarcia i zamknięcia ósmej edycji Tauron Nowa Muzyka, nie oznacza to oczywiście, że lineup jest już zamknięty i że nie będziemy Was nadal zaskakiwać.

Pierwsza niespodzianka, to koncert, który poprzedzi czwartkowy występ kanadyjskich jazzmanów z BadBadNotGood. Tuż przed nimi w katowickiej Galerii Szyb Wilson, zagra nie kto inny, jak jeden z mistrzów chłodnej skandynawskiej elektroniki, Vladislav Delay, artysta, który od lat eksperymentuje z muzyką z pogranicza ambientu, house i klasycznych odmian techno, zdarza mu się również siadać za perkusją i grać z czysto jazzowymi składami. Jeden z pionierów współczesnej elektroniki pojawi się w Katowicach z setem DJ-skim przygotowanym specjalnie na potrzeby naszego festiwalu.

Doskonałego supportu doczeka się w tym roku również finałowy koncert festiwalu, a przed występem Darkstar w klimatycznych wnętrzach kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Katowicach, będziecie mieli okazję posłuchać jednego z najciekawszych młodych japońskich DJ-ów i producentów – Yosiego Horikawy. Połączenie field recordingu, skomplikowanych struktur rytmicznych i ambientowych plam dźwięku, przywodzące na myśl najlepsze albumy Bibio i innych mistrzów elektro-akustycznego grania, nie bojących się kontrastowania eterycznych, delikatnych melodii z elementami pochodzącymi z najbardziej awangardowych i ekstremalnych gatunków muzycznych, to nasza propozycja na rozgrzewkę przed Darkstarem, idealnie dopasowana zarówno do głównej gwiazdy wieczoru, jak i atmosfery panującej w najstarszej katowickiej świątyni.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=EWZHOjfIxqk’]

Uzupełniamy także lineup dwóch dni plenerowych, podczas których koncerty odbywać się będą na scenach rozstawionych na terenie nowego Muzeum Śląskiego, a do artystów, którzy się tam pojawią dołącza nie kto inny, jak sam Thundercat – czyli jeden z najbardziej wszechstronnych muzycznie przedstawicieli zasłużonej wytwórni Ninja Tune. Choć po byłym basiście kultowego Suicidal Tendencies spodziewać by się można raczej ciężkiego, energetycznego grania, jego solowe dokonania czerpią przede wszystkim z afro-amerykańskiej klasyki, sięgając korzeniami jazzu, soulu i funka, które zostają oprawione w hip-hopowe rytmy i dziesiątki niespodziewanych pomysłów, które zostały docenione przez samego Flying Lotusa, współproducenta obu dotychczasowych albumów Thundercata. W Katowicach będziecie mieli okazję usłyszeć zagrany na żywo materiał z jego najnowszego albumu – Apocalypse – która już w lipcu pojawi się w katalogu wytwórni Brainfeeder.

Festiwal Tauron Nowa Muzyka | 22-25.08.2013 – Katowice | Nowa Siedziba Muzeum Śląskiego
2 Dniowe Karnety (23-24.08.2013, piątek/sobota):
150 zł
3 Dniowe Karnety (22-24.08.2013, czwartek/piątek/sobota):
170 zł / specjalna cena tylko do końca czerwca!
Koncert otwarcia (22.08.2013, czwartek) / Galeria Szyb Wilson w Katowicach:
50 zł
Koncert zamknięcia (25.08.2013, niedziela) / Ewangelicki Kościół Zmartwychwstania Pańskiego w Katowicach:
50 zł
Dostępne:
www.ticketpro.pl
www.ticketportal.pl
www.muno.pl
www.biletin.pl
Jazz Club Hipnoza (Plac Sejmu Śląskiego 2, Katowice)

Camping:

Lokalizacja: Dolina Trzech Stawów / ul. Lotnisko / Katowice

– pełne zaplecze sanitarne
– punkt gastronomiczny
– w pobliżu pola namiotowego centrum handlowe
– wypożyczalnia rowerów
punkt umożliwiający doładowanie telefonów komórkowych

Ceny:

w dniach: 23-24.08 – 20zł
w dniach: 22-25.08 – 40zł

Więcej informacji na:

www.festiwalnowamuzyka.pl

Sponsorem głównym festiwalu jest TAURON Polska Energia.

TAURON Polska Energia SA jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która jest drugim pod względem wielkości producentem energii elektrycznej w Polsce, największym dystrybutorem energii oraz jednym z największych jej sprzedawców (według danych za lata 2007-2009). Grupa TAURON obejmuje swoim działaniem 17 proc. powierzchni kraju, zatrudnia ok. 27,8 tys. osób i jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce. Grupa posiada aktywa we wszystkich elementach łańcucha wartości charakterystycznego dla sektora elektroenergetycznego (wydobycie, wytwarzanie, odnawialne źródła energii, dystrybucja, sprzedaż).

Tagi: , , , ,