Już wkrótce czeka nas kolejna premiera od An On Bast. 26 maja ukaże się koncertowy album duetu Anny i Macieja Fortuny, zatytułowany po prostu „Live”.

Album zawiera zapisy utworów z dwóch wyjątkowych koncertów z 2012 r. Pierwszy koncert dedykowany był wybitnemu polskiemu trębaczowi jazzowemu Andrzejowi Przybielskiemu. Wydarzenie miało miejsce w klubie Pianola w Bydgoszczy dokładnie rok i miesiąc po śmierci artysty (ostatni utwór na płycie jest elektroakustyczną impresją utworu 'Afro Blue II’ Andrzeja Przybielskiego). Drugi koncert został zarejestrowany we wspaniałym wnętrzu wrocławskiej Synagogi Pod Białym Bocianem podczas Festiwalu Ambientalnego w grudniu 2012 roku.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=3EvP_-6qk84′]

Dla artystów jest to płyta wyjątkowa, bo jak sami podkreślali od początku istnienia projektu, ich muzyka najbardziej promienieje podczas koncertów. Na płycie możemy usłyszeć kilka energicznych kompozycji, utwory downtempo, dużo nastrojowych, ambientalnych melodii, na które niebagatelny wpływ miały miejsca i okoliczności, towarzyszące nagraniu materiału live.

Duet będzie można usłyszeć na żywo tego lata między innymi na Festiwalu Audioriver w Płocku oraz Malta Festiwal w Poznaniu.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=WCMm0hsYky4′]