Biosphere nagrywa wulkan

Geir Jenssen, czyli Biosphere, opublikował właśnie nowy album. „Stromboli” to nagrania terenowe aktywnego wulkanu z północnego wybrzeża Sycylii. Wulkan wybuchał wiele razy i jest nieustannie aktywny – jego wybuchy można oglądać z wielu miejsc, szczególnie z morza, dlatego został nazwany „Latarnią Śródziemia”. Ostatnia duża eurupcja Stromboli miałą miejsce 13 kwietnia 2009 roku.

Czasami udaje mi się pracować w trochę mniej abstrakcyjny sposób: na przykład staram się muzyką opisać uczucia, jakie towarzyszą samotnemu przyglądaniu się wioskom Nepalu z góry. W studio pracuję tylko wówczas, gdy mam prawdziwie silną wenę. – o Biosphere czytaj więcej u nas.

Jenssen nagrań terenowych dokonywał na krawędzi krateru, na wysokości 924 metrów, 19 lipca 2012 roku o gofz. 9.30. Było wtedy +15°C. Zdjęcia wulkanu, które zdobią okładkę płyty, są autorstwa Biosphere’a i Emiliji Skarnulyte. To nie pierwsze nagrania terenowe autorstwa Norwega. Kilka lat temu opublikował podobne wydawnictwo – „Cho Oyu 8201m” z Himalajów.

geir jenssen – stromboli (experimedia.net preview) by experimedia

Płytę możecie kupić w tym miejscu.

Dziennikarka muzyczna, twórczyni 80bpm.net. Współpracuje między innymi z portalami Onet.pl i Noisey.

Podobne

Komentarze: