O L.U.C’u ciężko zapomnieć, zwłaszcza, że co jakiś czas zaskakuje nas nowymi pomysłami i projektami. Tym razem Łukasz Rostowski połączył siły ze słynnym trio akordeonowym. Wiosną ukaże się album „Nic się nie stało”, który L.U.C przygotował wspólnie z Motion Trio.

Co może stanowić efekt współpracy dwóch zjawisk artystycznych w postaci wiecznie tworzącego Rostkowskiego i absolutnie nietuzinkowego akordeonowego tria? Kolejne zjawisko. Jeszcze bardziej nietypowe. Łączące abstrakcyjność twórczości L.U.Ca z dźwiękami Motion Trio, hipnotyzującymi „skuteczniej niż Kaspirowsky”- jak mówi o nich L.U.C.

L.U.C. i Motion Trio, fot. Bartosz Maz, mat. promocyjne
L.U.C. i Motion Trio, fot. Bartosz Maz, mat. promocyjne

Płyta „Nic się nie stało” to przede wszystkim opowieść o harmonii – zarówno w aspekcie muzycznym, jak i filozoficzno-życiowym. To bowiem opowieść o balansowaniu pomiędzy wartościami, o burzliwej drodze z depresyjnych zapętleń współczesności do dystansu i kontemplacji codzienności. Przy okazji będzie to grająca postmundialowa pocztówka z Polski.

Kooperujący panowie zgodnie przyznają, iż wspólny krążek jest najbardziej zaskakującym i nieprzewidywalnym konceptem w karierze  każdego z nich. Premiera albumu będzie miała miejsce już w kwietniu 2013 roku.

Łukasz L.U.C Rostkowski to artysta spajający różne technologie i dziedziny sztuki w jeden spójny przekaz. Na swoim koncie ma 8 albumów z pogranicza nu jazzu, trip-hopu, hip-hopu, elektroniki i klasyki. Otrzymał wiele nagród i nominacji kulturalnych (m.in.  Paszport POLITYKI, Fryderyk, Yach, „WARTO” Gazety Wyborczej i „MATEUSZE” TRÓJKI). Dotychczas współpracował  m.in. z takimi artystami jak: Urszula Dudziak, Leszek Możdżer, Michał Urbaniak czy Maria Peszek.

Motion Trio to z kolei uwielbiani za granicą polscy mistrzowie akordeonu, protoplaści odrodzenia tego niedocenianego instrumentu. Za swój siedemnastoletni kunszt artystyczny doceniani są zarówno w Europie, jak i Azji czy Ameryce. Gościli w najważniejszych salach koncertowych świata – nowojorskiej Carnegie Hall czy Barbician Center w Londynie (z Michaelem Nymanem). Współpracują m.in. z Krzysztofem Pendereckim, Bobby McFerrinem, Leszkiem Możdżerem, Tomaszem Stańko, Michałem Urbaniakiem, a także z orkiestrami symfonicznymi i artystami związanymi z nurtem world music. Nagrali dziewięć płyt.

Artyści zapowiadają, że 4 kwietnia ukaże się singiel, któremu towarzyszyć będzie akcja związana z teledyskiem, który kręcić chcąc wraz z fanami.

Więcej informacji o projekcie na stronach artystów: www.eluce.pl i www.motiontrio.com/pl.