Maceo Plex w Warszawie (uda się?)

Klub 1500m2 oraz organizator Audioriver – agencja Spółka Akcyjna – ogłaszają wspólne przedsięwzięcie, czyli występ jednej z najbardziej rozchwytywanych gwiazd dzisiejszej elektroniki, Maceo Plexa! Artysta wystąpi w Warszawie już 26 stycznia.

Maceo Plex, fot. materiały organizatorów

Maceo Plex, fot. materiały organizatorów

Niewiele jest postaci, które ostatnimi laty narobiłyby tyle zamieszania na światowej scenie, co Maceo Plex. Przebojowy album „Life Index” dla Crosstown Rebels, live album dla Cocoon Recordings jako Maetrik, wreszcie obecność w czołówkach większości podsumowań DJ-skich od Resident Avisor po „DJ Mag”. Niewielu jest fanów tanecznej elektroniki, którzy nie znaliby takich hitów, jak „Vibe Your Love”, „Can’t Leave You” czy „Under The Sheets”.

Myli się jednak ten, kto myśli, że Maceo Plex to dziecko ostatnich lat i fali rebel house’u. Na scenie porusza się bowiem już od początku 21. wieku i ma na swoim koncie dwa albumy dla kolońskiego Treibstoff i niezliczoną liczbę singli dla Dumb Unit, Audiomatique, Modern Love, Mothership oraz innych wytwórni, głównie pod pseudonimami Maetrik i Mariel Ito. Te korzenie wychodzące z techno i electro oraz emocje i funk, które Maceo Plex przenosi do swojej muzyki sprawiły, że house spod jego ręki jest wręcz nieznośnie motoryczny i przebojowy.

Artystę wspierać będą reprezentanci obu organizatorów wydarzenia, czyli BLCKSHP ze strony 1500m2 i Leon z ramienia Audioriver i Spółki Akcyjnej. Pełny support zostanie podany wkrótce.

Dziennikarka muzyczna, twórczyni 80bpm.net. Współpracuje między innymi z portalami Onet.pl i Noisey.

Podobne

Komentarze: