Na przestrzeni ostatnich lat Dub Temple gościło wiele uznanych artystów z różnych krajów min. Holandii, Włoch, Litwy, Wielkiej Brytanii czy Francji. Tym razem przyszedł czas na czołowych niemieckich artystów sceny reggae/dub: trzyosobową ekipę Ganja Riddim Sound System wraz z wiodącym prym na tamtejszej scenie sound systemowej wokalistą Ras Seven. Wszyscy jesteśmy ciekawi szkoły grania naszych zachodnich sąsiadów. Doświadczymy tego już wkrótce, 14 grudnia, w krakowskiej Alchemii.

Dub Temple

Ganja riddim to sound system pochodzący z niemieckiego Karlsruhe. Ich działalność sięga roku 1998, kiedy to zaczynali od organizacji imprez na południu Niemiec. Poza ojczyzną zaszczycili swą obecnością w takich miastach jak Wenecja, Wiedeń czy Amsterdam, grając u boku samego King Shiloha, The Disciples, Roots Hitek & Idren Natural, Dubcreator, Lion Roots & Marnyah, Jah Free czy Slimmah Sound i wieloma innymi sound systemami i mc z Niemiec prezentującymi muzykę roots & dub, jak chociażby Ras Seven.

Po wielu latach organizacji imprez i promocji kultury sound systemowej w 2010 roku spełniły się marzenia Ganja Riddim o własnoręcznym zbudowaniu zestawu nagłośnienia z którym podróżują i odwiedzają kolejne miasta i miasteczka, by nieść pozytywną wibrację, uświadamiać i szerzyć muzykę reggae i dub.

[yframe url=’https://www.youtube.com/watch?v=LBL70hn3iv0′]

Siła Ganja Riddim to nie tylko wyborna dubowa selekcja, ale także dubplates, wiele efektów i głębia basu wsparte nawijkami mc.

Ras Seven urodził się w Monachium w 1977 – roku, w którym „starły” się dwie „siódemki” („two sevens clashed”), stąd też ta cyfra znalazł się w jego pseudonimie. Obecnie mieszka w Hamburgu. Po przetarciu ścieżek Rastafari w roku 1999 zetknął się z załogą Kingstep Hi-fi gdzie szlifował swój śpiew. W 2000 dołączył do I-Livity I-Fi z którymi regularnie występuje aż do dziś.

Po śmierci jego ukochanego nauczyciela śpiewu Jah Brown’a aka Jah B (Jah Lov Muzik dj i członka TToI) I-Livity zawiesiło swą działalność. W roku 2008 nastąpiła wielka, lecz krótka reaktywacja i od tamtej pory Ras Seven pozostał samodzielnym wojownikiem Najwyższego – Jah works haffi be done!

W ostatnim czasie artysta pracuje nad kilkoma projektami w domu i poza granicami wydając swe produkcje w różnorakich wytwórniach płytowych (Equal Brothers Label (Francja), Debterra Records (Jah Vibes Soundsystem Kolonia/Niemcy, Newflower Records (Dandelion Soundsystem Monachium/Niemcy). Kilkanaście lat bycia na scenie, spotkania z wieloma artystami sprawiło że Ras Seven jest już doświadczonym i klasowym MC.

14.12.2012, Kraków, Alchemia ul. Estery 5
Start: 21.00

Wstęp: 15pln

GANJA RIDDIM / Niemcy
RAS SEVEN / Niemcy
DUBSEED SOUND SYSTEM / Kraków
GREGORY P / Kraków