W związku z trudną sytuacją finansową miasta Kraków, skutkującą brakiem możliwości dalszego wsparcia finansowego dla Burn Selector Festival, kolejna edycja festiwalu nie odbędzie się w Krakowie.

Burn Selector Festival

– Dziękujemy miastu Kraków i jego mieszkańcom za wspaniałe cztery lata dotychczasowej współpracy. Prace nad piątą edycją Burn Selector Festival trwają i wkrótce przekażemy informacje o nowym miejscu, datach i formule festiwalu – mówi Mikołaj Ziółkowski, szef agencji Alter Art.

Burn Selector Festival zadebiutował w czerwcu 2009 roku i szybko znalazł się w gronie dwunastu najbardziej rekomendowanych imprez muzycznych Europy. Dzięki połączeniu doświadczenia Alter Art, Miasta Kraków i Krakowskiego Biura Festiwalowego, powstał nowoczesny festiwal muzyki elektronicznej i tanecznej, który stał się ważnym punktem w kalendarzu imprez europejskich.

– Mamy nadzieję, że choć przyszłoroczna edycja wydarzenia nie odbędzie się w Krakowie, Burn Selector Festival nie rozstaje się z miastem na zawsze – podkreśla Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego.