„Duża frajda dla wrażliwców” – to jedno z ciekawszych podsumowań, o jakie pokusili się dziennikarze recenzujący najnowszą płytę grupy Très.b, „40 Winks of Courage”. Zespół poznaliście, jako gości TV On The Radio, a jego wokalistkę – Misię Furtak – słyszeliście na składance „Wyspiański Wyzwala”. Très.b doczekało się na główną rolę.

Tres.b – fot. Tres-b.com

„40 Winks of Courage” to drugi studjny album grupy, świetnie przyjęty przez krytykę i utwierdzający wysoką pozycję duńsko-polskiej formacji na scenie nowych brzmień. Przypomnijmy sobie, jak brzmiało debiutanckie „The Other Hand”, laureat „Fryderyków 2011″:

[soundcloud url=”http://api.soundcloud.com/playlists/2211372″ height=”200″ iframe=”true” /]

Nazwa zespołu oznacza (z francuskiego) „bardzo.b” i jest dwuznacznym odniesieniem do, z jednej strony francuskiego „très bien” (bardzo ładne), a z drugiej do muzyki klasy b, surowej, nieoszlifowanej. Poza tym Très.B („bardzo.b”) to nawiązanie do faktu, że muzycy z różnych stron świata nieprzerwanie przeprowadzają się z miejsca na miejsce, przez co nigdzie nie są do końca „u siebie”.

„40 Winks of Courage” miało swoją oficjalną premierę 15 maja, ukazało się nakładem EMI, a ostateczny kształt albumowi nadało Golden Mastering z USA.

[soundcloud url=”http://api.soundcloud.com/playlists/2211384″ height=”200″ iframe=”true” /]

Ci, którzy przegapili wiosenną premierę, mają szansę nadrobić i odświeżyć sobie brzmienia Très.B podczas październikowej trasy koncertowej:
18 października, Wrocław, Klub Szajba
19 października, Zakopane, Dworzec Tatrzański
20 października, Kraków, klub Rotunda
21 października, Radom, Czytelnia Kawy

Więcej na www.tres-b.com.