Frank Parker na Boogie Brain

Znamy już pełen skład zespołu Tie Break podczas koncertu inauguracyjnego festiwalu Boogie Brain w Hali Opery na Zamku. Do grona znakomitych muzyków oraz towarzyszącego zespołowi światowej klasy jazzmana Michała Urbaniaka dołącza amerykański perkusista – Frank Parker.

Frank Parker, fot. materiały organizatorów

Ten pochodzący z Chicago młody bębniarz urodził się w Chicago, którego korzenie sięgają Jamajki swoją przygodę z perkusją rozpoczął już w wieku 5 lat, kiedy otrzymał swój pierwszy zestaw perkusyjny. W latach 90. uczęszczał do Western Illinois University, gdzie grał w Jazz Studio Orchestra. Stworzył wówczas dwa autorskie nagrania: Jazz At the Crossroad (1992) i The Third Degree (1994), z których jedno było nominowane do nagrody Grammy.
W Chicago prowadził grupę Frank Parker Music Group. Jest nie tylko doskonałym instrumentalistą – zajmuje się też produkcją muzyczną i wyprodukował już kilkanaście płyt. Nie zaniedbuje też produkcji autorskich kompozytorem, aranżerem i producentem muzycznym – miesza w nich różne gatunki muzyczne jego pomysły łączą w sobie jazz, funk, dance, pop, afro, latin a nawet muzykę elektroniczną.
Lista muzyków jazzowych, z którymi współpracował jest niezmiernie długa i znajdują się na niej prawdziwe sławy, m.in.: Patricia Barber, Kurt Elling, Benny Carter, Randy Brecker, Joe Lovano, John Patitucci, Bob Sheppard…
Koncertował na całym świecie, brał udział w wielu festiwalach jazzowych w Ameryce, Europie i Azji m. In. Chicago Jazz Festival, Sante Fe Jazz Festival, Montreal Jazz Festival, JVC Jazz Festival, North Sea Jazz Festival, Monterey Jazz Festival, Pescara Jazz Festival.
W Polsce perkusista współpracuje z takimi muzykami jak Michałem Urbaniakiem, Marcinem Pospieszalskim czy Maciejem Fortuną, z którym założył zespół The Frank Parker & Maciej Fortuna Project.

19 października br. w Hali Opery na Zamku Frank Parker będzie towarzyszyć zespołowi Tie Break w składzie:

Antoni „Ziut” Gralak – trąbka. Trębacz i producent muzyczny. Kompozytor muzyki filmowej i teatralnej. Związany ze scena drum’n’bassową, grał w zespołach Free Cooperation i Young Power , Svora, Woo Boo Doo i międzynarodowej Universal Supersession. Jakby tego było mało prowadzi dwa autorskie projekty GRAAL oraz Yeshe.

Janusz „Yanina” Iwański – gitara. polski muzyk jazzowy i rockowy, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów i wokalista, podobnie jak Antek związany z Częstochową. Współzałożyciel zespołów Tie Break, Soyka Yanina, współpracownik Drum Freaks i Maanamu. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.

Marcin Pospieszalski – gitara basowa. Podobnie jak Yanina związany z akademią ZPAV. Pochodzący z muzykalnej rodziny multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer, producent, a także twórca muzyki filmowej m.in. do filmów „Demony wojny wg Goi”, „Prawo ojca” i „Historia Kowalskich”.

Mateusz Pospieszalski – saksofon. Podobnie jak brat posiadł umiejętność grania na licznych instrumentach m. in. klarnecie basowym, instrumentach klawiszowych, akordeonie. Współpracował z takimi zespołami jak: Śmierć Kliniczna, Maanam, i Graal oraz Stanisławem Sojką i Anną Marią Jopek i Januszem Radkiem. Obecnie gra w zespole Voo Voo i współpracuje z zespołem YeShe oraz 2Tm2,3.

Dodatkowym atutem koncertu inauguracyjnego będzie występ jazzmana Michała Urbaniaka.

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *