26 października rozpocznie się czwarta edycja Wrocławskiego Soundu – dwudniowego przeglądu muzycznej sceny Wrocławia. Zgodnie z wypracowaną podczas poprzednich edycji tradycją na widzów czekają premiery materiałów płytowych, debiuty projektów, świeże brzmienia i nowatorskie pomysły.

Baldych & L.U.C., fot. Bartosz Maz

Jednym z ciekawszych wydarzeń tegorocznej edycji Wrocławskiego Soundu będzie występ Łukasza L.U.Ca Rostkowskiego wraz z Adamem Bałdychem w nowym projekcie 20IN2 (Twenteentoo – dwudziestu w dwóch). Muzycy za pomocą licznych urządzeń tworzyć będą rozbudowane autorskie tematy w klimacie muzyki filmowej, elektroniki i jazzu. Połączenie tych dwóch żywiołów muzycznych sprawdza się świetnie – można było się o tym przekonać podczas ostatniego rozdania paszportów Polityki, których oprawę dźwiękową przygotowali właśnie L.U.C i Adam Bałdych.

Innym z interesujących punktów programu będzie koncert Marceliny. Młoda wokalistka, tekściarka i kompozytorka, która brawurowo zadebiutowała w zeszłym roku, w ramach przeglądu zaprezentuje materiał z drugiej płyty, której premiera przewidziana jest na początek przyszłego roku. Artystka była nominowana do nagrody Gazety Wyborczej „Warto” w kategorii Muzyka oraz do prestiżowej nagrody Fryderyków w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. Na scenie towarzyszyć jej będzie zespół June.

W ramach Wrocławskiego Soundu formacja The Jazz Statues, która ma za sobą występy na wielu festiwalach w całej Europie, zaprezentuje swój najnowszy projekt „Ucieczka ze Szklanej Kuli”. Forma ich występu będzie nietypowa – artyści zagrają na żywo do autorskiego filmu, improwizując muzycznie i aktorsko. Zespół z tym projektem znalazł się w finale nurtu OFF tegorocznego 33. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu

Marcel Arp na tegorocznym Wrocławskim Soundzie wystąpi po raz pierwszy w eksperymentalnych składzie i solowym projekcie. Artysta i zaproszeni goście zaprezentują dzikie, rozwichrzone kompozycje oparte najczęściej na rytmach drill`n`bass sąsiadujących z onirycznymi balladami okraszonymi próbami wokalnymi lidera.

Kolejnym ważnym elementem Wrocławskiego Soundu będzie koncert 7JK – nowego projektu muzyków brytyjskiej formacji Sieben i polskiego zespołu Job Karma. W ich twórczości zapętlone dźwięki skrzypiec i ciepłe wokale przenikają się z elektroniką balansującą na krawędzi industrialu i psychodelii. W maju 2012 roku ukazał się ich album zatytułowany „Anthems Flesh”.

Natomiast jedna z premier koncertowych nastąpi podczas koncertu Zebry. Album tego eksperymentalnego składu związanego z gatunkiem dub ukaże się 13 października, a na Wrocławskim Soundzie zostanie zaprezentowany po raz pierwszy na scenie. Członkowie zespołu tworzą wybuchowe, psychodeliczne mieszanki, łącząc nowoczesne, elektroniczne brzmienia z żywymi instrumentami, takimi jak: kontrabas, flet poprzeczny, gitara basowa, djembe, melodica, puzon, saksofon, klawisz czy perkusja.

4. Wrocławski Sound
26-27.10.2012
Impart, ul. Mazowiecka 17, Wrocław
www.wroclawskisound.pl

PROGRAM

PIĄTEK 26.10.2012

18:00 MAANALAINEN
19:00 THE JAZZ STATUES
20:00 20IN2 – L.U.C & ADAM BAŁDYCH
21:00 MIKROMUSIC AKUSTYCZNIE
22:00 7JK
23:00 ZEBRA

SOBOTA 27.10.2012

18:00 FRÜHSTÜCK
19:00 MARCELINA
20:00 LOV
21:00 MARCEL ARP ENSEMBLE
22:00 JOÃO
23:00 MILOOPA

Bilety i karnety:
• bilet jednodniowy w przedsprzedaży – 30 zł,
• bilet jednodniowy w dniu koncertów – 40 zł,
• karnet dwudniowy w przedsprzedaży – 55 zł,
• karnet dwudniowy w dniu koncertów – 70 zł.

Rezerwacja: rezerwacje@impart.art.pl, tel.: 71 341 94 32.
Sprzedaż: Impart, salony Empik i Media Markt, sklep muzyczny De’Molika (ul. Kazimierza Wielkiego 65, Wrocław), wszystkie punkty sprzedaży sieci Eventim, na stronie www Eventim oraz stronie www Biletin.