Public Lover kolejną gwiazdą 5. edycji festiwalu Boogie Brain

On wcześniej komponował dźwięki, do których przylgnęła łatka „romantycznego techno”. Ona była spełnioną wokalistką i producentką z nagranym albumem i sukcesami na koncie. Public Lover miał być tylko pobocznym projektem. Odskocznią od tego, co robią na co dzień. Wyszło inaczej.

Public Lover, fot. materiały organizatorów

Zaiskrzyło. Od tego czasu mówi się, że razem tworzą najbardziej osobistą muzykę elektroniczną Berlina. Oto Public Lover – Bruno Pronsato i Ninca Leece. Stylistycznie niedaleko im do Isolee albo Thomasa Melchiora, chociaż twierdzą, że podobieństw w ich muzyce jest więcej. Szukają porównań do Blonde Redhead, Matthew Herberta, Bon Iver, a nawet Roxy Music. Jak grają Public Lover? To delikatna, nieszablonowa elektronika ze szczerymi, osobistymi tekstami. Skutek ciężkiej pracy i szlifowania kolejnych utworów w niewielkim mieszkaniu na berlińskim Prenzlauer Berg. Efekty pojawiły się bardzo szybko. Zaczęli pracować razem w 2010 roku i już kilka miesięcy później utwór „I Try” wylądował wśród najlepszych numerów roku na Resident Advisor.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=ULbSsGTkEOE’]

W tym samym czasie Public Lover zaczął projektować swój sceniczny wizerunek. Bruno i Ninca postanowili zignorować oklepane w kulturze klubowej konwencje na rzecz bardziej performersko zorientowanego przedsięwzięcia. We dwójkę mają pod kontrolą całkiem sporą maszynerię: dwa laptopy, automatyczne bębny, klawisze i mikrofony. Z live actem najprzyjemniej występuje im się w małych klubach i galeriach. Nie rezygnują też z pokazywania się na większych imprezach i festiwalach od Tokio do Londynu. Zanim przyjadą wystąpić na żywo w Szczecinie, można poznać ich bliżej słuchając albumu „A Broken Shape of You”, wydanego w styczniu tego roku. To esencja dokonań Public Lover: liryczna uwodzicielskość, wyrafinowane melodie, sporo zabawy ze słuchaczem, trochę tajemnicy i francuskiego akcentu. Intrygujące? Taki właśnie jest Public Lover.

Tegoroczna edycja Boogie Brain, która odbędzie się 19-20 października, będzie miała niejako dwie odsłony – koncertową (19 października, Hala Opery na Zamku) i klubową (19-20 października, City Hall/P1erwsze Miejsce).

Berliński duet zasili grono wykonawców sceny klubowej.

Tagi: ,