Legenda jungle i drum and bass wystąpi w Polsce, prezentując swoim fanom najnowszy projekt: „Modus Operandi – live”. Wydany dokładnie 15 lat temu album doczekał się specjalnego uhonorowania wyjątkową wersją sceniczną. Efekt pracy Photeka będzie można poznać już 2 listopada w Warszawie.

Photek

„Modus Operandi” wpisało się idealnie w nowatorskie brzmienia lat 90., a jako że drum and bass przeżywa obecnie swoją „drugą młodość”, odświeżenie kultowego materiału wydaje się być logicznym posunięciem Photeka.

„Pamiętam czasy wydania “Modus Operandi”. Spędziłem wtedy sporo czasu w studio, trochę mnie to zmęczyło, postanowiłem odwiedzić więc parę klubów, ale nie miałem obsesji grania w każdym możliwym. U mnie zawsze na pierwszym miejscu stoi tworzenie muzyki, dopiero później myślę o pracy DJa” – tłumaczył Photek w wywiadzie z Kaśką Paluch (jedyny polski wywiad z Photkiem przeczytacie u nas).

I tym razem, mamy nadzieję zobaczyć Photeka w roli kompozytora bardziej, niż w roli DJa.  Materiał z 1997 roku, kiedy to brytyjska elektronika przeżywała swój renesans, było nowatorskim połączeniem jungle z drum and bass, w którym artysta wykorzystał także jazz czy techno. Wszyscy podkreślali jednak charakterystyczną precyzję, którą Photek zaprezentuje na żywo w Warszawie.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=_A1M4S0IZnQ’]

W ostatnich latach Photek nieco zwolnił tempa i oddał palmę pierwszeństwa młodszym fascynatom jungle.  Udzielał się
na płycie „With Teeth” Nine Inch Nails, zremiksował też utwór Daft Punk „End Of Line” do soundtracku „Tron: Dziedzictwo”. To przyniosło mu nominację do nagrody Grammy w kategorii „Najlepszy Remiks”. W marcu Photek powrócił do nas z nowym miksem, tym razem dla kultowego „DJ Kicks” wytwórni !K7. Dawno jednak Rupert Parkes nie zaskoczył nas swoim autorskim materiałem.

Koncert w Warszawie odbędzie się 2 listopada 2012, w klubie 1500 m2. Bilety w cenie 29 zł (do 12 października lub wyczerpania puli), 39 zł (od 13 października) do nabycia na stronach Muno.pl, Ticketpro.pl oraz w stałych punktach sprzedaży. Wydarzenie będzie relacjonowane przez Fact Magazine czy Resident Advisor. Będzie to jeden z dwóch koncertów w Europie, a jedyny w pełni poświęcony „Modus Operandi – live”. 3 listopada artysta wystąpi w Berlinie, w ramach Fly Festival.

Przypomnijcie sobie Photeka sprzed ponad 15 lat w dokumencie zrealizowanym dla holenderskiej telewizji (wywiady po angielsku):