Grzegorz Magnuszewski (współtwórca legendarnych projektów jak Tromesa, Bigwigs) wydaje swoje kolejne, solowe wydawnictwo. Swoje najnowsze, muzyczne wybryki (jako Kino Oko) umieścił on na EPce “Grave For Your Love”, która pojawiła się niedawno nakładem czeskiej wytwórni Tribal Vision.

Kino Oko „Grave For Your Love”

Jest to pierwsze od wielu lat niealbumowe wydawnictwo Magnuszewskiego. Po dwóch udanych longplayach dla Tribal Vision (“Alphabetically Divided Highway” i “Colours Hate Themselves”) Kino Oko postanowił uraczyć swoją wytwórnię nieco krótszym materiałem. Nad zawartością EPki “Grave For Your Love” pracował on przez ostatnie kilka miesięcy. Jak sam Magnuszewski przyznaje do tworzenia tych nagrań podszedł z charakterystyczną dla siebie swobodą producencką.

– Ta EPka jest unikalna brzmieniem i kompozycją. Moi słuchacze nie znają mnie od tej strony. Nigdy nie eksponowałem się tak otwarcie z chęcia zmiany i rewolucji. – dodaje Kino Oko

Kino Oko – Grave For Your Love EP [2min samples] by Kino Oko

Dlatego też dotychczasowi fani twórczości Magnuszewskiego mogą poczuć niemałe zaskoczenie zawartością “Grave For Your Love”. Większość materiału to nawiązania do złotych lat pulsującego big beatu oraz tanecznego funky breakbeatu pokroju pierwszych płyt The Chemical Brothers oraz spuścizny wytwórni Finger Lickin’. Nie zabrakło także eksperymentów. Przykładem tego jest “Swirl Spiral Twist” – dźwiękowa hybryda o transowej spuściźnie i połamanym rytmie.

– Jest mi duszno w klasycznych konwencjach techno. Nie widzę więc powodu, by nie otworzyć szeroko okna, przewietrzyć komnaty i złapac głęboki oddech. – wyznaje Kino Oko.

Na EPce nie zabrakło klasycznych brzmień, którymi utożsamiany jest Magnuszewski. Nagranie “Cockroach Headquarter” powstało niczym ze skrzyżowania psychodelicznego trance’u oraz nu disco. Zawartość krążka “Grave For Your Love” można sprawdzić m.in. na profilu Kino Oko na Soundcloudzie, gdzie znajdzuje się 8-minutowy sampler tego wydawnictwa.

Ponadto Magnuszewski pracuje właśnie nad kolejnym albumem. Jak przyznaje, będzie to materiał płynnie poruszający się pomiędzy różnymi gatunkami.