31 sierpnia w krakowskim klubie Fabryka odbędzie się przełomowe wydarzenie na wyraźnie rozwijającej się w naszym kraju scenie soundsystemowej. W jednym miejscu na jednej imprezie pojawią się aż 3 najmocniejsze obecnie na scenie reggae/dub w kraju systemy dźwięku wraz z ekipami je obsługującymi: stołeczny Roots Revival SS, trójmiejski Pandadread SS oraz krakowski Dubseed SS.

To wyjątkową okazja aby doświadczyć słowa sound system w pełnym jego znaczeniu, zobaczyć i usłyszeć różnice nie tylko w formie prezentacji i doborze granej przez selektorów muzyki jak to bywa zazwyczaj, ale również w unikalnym brzmieniu każdego zestawu głośników i wzmacniaczy w jednym miejscu i czasie! Bez względu na to czy jesteś fascynatem kultury soundsystemowej czy po prostu kochasz dobrą muzykę i jakośc brzmienia musisz być z nami 31.08 w Fabryce!

ROOTS REVIVAL SOUND SYSTEM / Warszawa
Pochodząca z Warszawy ekipa Roots Revival jako pierwsza w Polsce zbudowała własnoręcznie sound system wysokiej mocy. Jacob i Jaszol zaczęli wspólnie promować muzykę roots&culture w roku 2006, po kilku latach uczestnictwa każdego z nich w innych projektach (Tisztelet, Duby Smalone Allstars, ReggaeStacja).
Po roku zestaw 4 scoop’ów był już skompletowany i gotowy aby poruszyć dubowe masy. W związku z niezadowalającą jakością pracy stolarza (nikt wcześniej w Polsce nie podjął się budowy tego typu głośników…), chłopaki zdecydowali się aby stworzyć nowe pudła basowe z pomocą Matt’a Abysinian’a z Wielkiej Brytani, który wykonał ich wiele, a więc posiadał przede wszystkim odpowiednie doświadczenie w ich budowie.

W trakcie swojej działalności Roots Revival Soundsystem organizował sesje i grał na nich z takimi tuzami jak Disciples, Twinkle Brothers, Jah Free, Mungo’s Hi Fi, Kenny Knots, Dixie Peach, Earl 16, Dubateers, Bush Chemists oraz wieloma innymi szanowanymi artystami i składami.

PANDADREAD SOUND SYSTEM / Trójmiasto
Pandadread Sound System to dziesięciokilowatowa tuba propagandowa, skupiająca wokół siebie selektorów i wokalistów z Trójmiasta i okolic. Operatorzy sound systemu czerpiąc pełnymi garściami z tradycji muzyki jamajskiej, w swojej selekcji eksperymentują z jej współczesnymi, elektronicznymi wcieleniami. Przez ponad 5 lat aktywności na polskiej scenie reggae, trójmiejski kolektyw Pandadread dorobił się wiernej publiki i opinii najlepszej selekcji roots reggae na Pomorzu. Selektorzy Pandadread – DHS i bratrat, postanowili jednak pójść dalej. W międzyczasie, śladem jamajskich i brytyjskich sound systemów, konsekwentnie budowali własne, nastawione na skuteczność w niskich częstotliwościach nagłośnienie. Latem 2009 roku zrealizowali swoje plany, stając się pierwszym dubowym Sound Systemem na północ od stolicy. Rytm, wolność i bezkompromisowa kontestacja systemowego aparatu przemocy są przesłaniem, które wyraźnie bije z przemyślanego doboru prezentowanych przez Pandadread Sound System utworów, wzywając do tańca, świadomości oraz dobrej zabawy w każdym momencie życia.

DUBSEED SOUNDSYSTEM / Kraków
Dubseed to dj i promotor, organizator cyklicznych imprez „Dub Temple” oraz Dubstep Ahead!, których to odbyło się już kilkadziesiąt edycji!! Od kilku lat silnie zaangażowany w krakowska scene reggae dub i dubstep, gdzie zdołał wyrobić sobie silną pozycje oraz zyskać stałą publiczność. Jak do tej pory udało mu się ściągnąc do Krakowa i gościć na swoich sesjach wielu dj’s/producentów i soundsystemów z zagranicy (m.in. King Shiloh, O.B.F, Paul Fox, Vibronics, Dubkasm, Bush Chemists, Jah Free, Weeding Dub, Dubateers, Roots Youths, Manasseh, Imperial Sound Army. Digitron SS, Uprising Sounds, Inspirational Sounds, Dub Engine, Kryptic Minds i wielu innych) oraz praktycznie całą polską czołówkę artystów związanych ze sceną dub i dubstep. Od dłuższego czasu konsekwentnie rozbudowuje swój zestaw nagłośnienia – obecnie moc soundsystemu to aż 23000W RMS! – dubwise no compromise.

Prezentowane przez niego sety to głównie mieszanka UK dubu oraz dubstepu w medytacyjnym dubowym klimacie. Początki jego muzycznej drogi związane są z reggae dubem, fascynacją dubowym brzmieniem UK Roots i brytyjską sceną sound systemową. W znacznym stopniu zagłębił się również w bezkompromisowe brzmienia dubstep co można usłyszeć w jego setach oraz odczuć w pasji animowania krakowskiej sceny.

31.08.2012, Fabryka ul. Zabłocie 23
Start: 21.00
Wstęp: 15pln

ROOTS REVIVAL SOUND SYSTEM / Warszawa
PANDADREAD SOUND SYSTEM / Gdańsk
DUBSEED SOUND SYSTEM / Kraków