Mario Basanov przyjedzie do Polski

Line up Boogie Brain składa się z dwóch kategorii: gwiazd albo wschodzących gwiazd muzyki. Mario Basanov należy obecnie do tej drugiej grupy, lecz jego coraz ciekawsze dokonania wskazują, że wkrótce znajdzie się w panteonie najbardziej rozpoznawalnych graczy w kręgu disco, house i deep house.

Mario Basanov, fot. materiały organizatorów

Co można powiedzieć o jego muzyce? Jest doskonała. Jest uniwersalna. Jest ciepła, taneczna i soczysta. Ma brzmienie i moc. Naturalnym środowiskiem litewskiego producenta jest studio nagraniowe. Tam czuje się najlepiej i stamtąd wychodzą jego wycyzelowane muzyczne perełki. Posłuchajcie „We are Child of Love”, posłuchajcie „Changed”, w którym zaśpiewał Ernesto. Spróbujcie ustać w miejscu przy „Caribbean Girl”. To niemożliwe!

W swoim kraju osiągnął już wszystko, uzyskując w 2011 roku tytuł producenta roku. Chwilę później unikalne możliwości litewskiego magika konsolety dotarły do uszu wykonawców muzyki pop. Stąd jego remiksy dla Crazy P, czy Metronomy. Nie ominęło go również uznanie i powodzenie w „branży”. Z podziwem mówią o jego dokonaniach SoulClap i Gilles Peterson. Jego numery w audycjach radiowych i didżejskich setach promują muzycy Jazzanovy.

Basanov śpiewa do swoich kawałków, produkuje, gra. Zwiedza przy tym cały świat, bo przychylni jego dźwiękom okazali się m.in. fani muzyki z Australii, Brazylii i Ibizy, o Europie nie wspominając. Na twardych dyskach, w studio Maria gotowy jest już debiutancki album, który czeka na wydanie prawdopodobnie pod koniec tego roku. W przygotowaniu są również pojedyncze kawałki dla Nervous NYC, Needwant, czy Silence Music. To dopiero początek długiej i ekscytującej muzycznej podróży.

W Szczecinie będzie można obejrzeć i posłuchać jednego z jej rozdziałów. Mario Basanov zagra jako didżej.

Dziennikarka muzyczna, twórczyni 80bpm.net. Współpracuje między innymi z portalami Onet.pl i Noisey.

Podobne