Wrocławski koncertów klubowych, z dobrą elektroniką i muzyką w tempie 80bpm i szybszym, wraca po wakacjach z dobrymi jesiennymi propozycjami. Już 6 września wystąpi producent i DJ Redinho, dobrze znany wszystkim nocnym słuchaczom BBC Radio 1.

Redinho, fot. City Sounds

W Redinho (czyli Brytyjczyku Tomie Clavercie) nadzieję pokłada prominentna wytwórnia Numbers.  Wydawnictwo firmujące m.in. Jamiego xx, Rustie’ego, Deadboy’a czy Hudsona Mohawke tym razem proponuje miękką, klasyczną elektronikę, która na pewno przypadnie do gustu nie tylko stałym bywalcom City Sounds. Redinho zafascynowany jest miłym dla ucha i barzo tanecznym funkiem lat 80-tych a stałym puntem jego koncertów, jest wykorzystanie talkboxa.

Redinho ma na swoim koncie dwa mini-albumy, w tym najbardziej znany „Bare Blips”, który zawiera osiem utworów będących mariażem wszelkich odcieni elektroniki. Jeden z krytyków stwierdził, że krążek ten brzmi jak „Commodore 64 wrzucony do bębna wirowej suszarki marki survival-horror-dubstep”. Londyńczyk nie stroni od eksperymentalnych dźwięków, co można usłyszeć w przypadku ostatniego singla „Stay Together”.

Polską stronę City Sounds zaprezentuje wrocławski producent, en2ak Fanom niezależnych brzmień znany ze składu Przaśnik. Na co dzień nagrywa dla U Know Me Records, młodszej siostry hip-hopowego JuNouMi. Jego twórczość to mieszanka hip-hopu, R&B oraz nowej elektroniki, której brzmieniowo blisko do dokonań artystów związanych z prowadzonym przez Flying Lotusa labelem Brainfeeder.

Bilety w przedsprzedaży: 25 zł, w dniu koncertu 30 zł, można już kupić na Eventim.pl. Koncert rozpocznie się we wrocławskim klubie Puzzle o godz. 21, 6 września. Więcej informacji na www.citysonds.pl.