Chew Lips w Katowicach

Electronic Beats, międzynarodowy projekt muzyczny T-Mobile, po raz trzeci w Polsce. Tym razem 2 sierpnia zagości w Katowicach na zaproszenie OFF Festivalu. W klubie Oko Miasta wystąpią Chew Lips, The KDMS (w podwójnej roli) oraz Bubble Chamber.

Po fantastycznej inauguracji (2 grudnia zeszłego roku w warszawskiej Soho Factory, przy udziale m.in. Groove Armady i Wileya) oraz jeszcze lepszej odsłonie numer dwa (28 kwietnia w Centrum Stocznia Gdańska, w rytm muzyki Jazzanovy i Jamesa Blake’a), czas na trzecią polską imprezę pod szyldem Electronic Beats w Polsce.

2 sierpnia o godzinie 20.00, w przededniu startu OFF Festivalu, startujemy w katowickim klubie Oko Miasta, by bawić się do rana na koncertach Chew Lips, The KDMS oraz Bubble Chamber. Cena biletu na imprezę to jedyne 25 złotych.

Występ największej gwiazdy wieczoru – trio Chew Lips – to pozycja obowiązkowa nie tylko dla miłośników dance punka. „Brzmieli bardziej surowo niż na płycie, niemal punkowo, ale ta prostota tylko uwypukliła bezwzględną przebojowość ich numerów i przede wszystkim siłę głosu wokalistki Tigs. Ach, co to za dziewczyna! Nie tylko doskonale śpiewa, z klasowym, białosoulowym feelingiem, ale też ściąga na siebie wzrok. Rozsadza ją energia i pasja, ma w sobie coś z władczej charyzmy Annie Lennox, ale i z kruchości Lizy Minelli” – zachwycaliśmy się koncertem brytyjskiej formacji na majowym festiwalu Liverpool Sound City. Na imprezie „OFF Festival Katowice gości Electronic Beats” będziecie się mogli o tym przekonać na własne oczy i uszy już za kilka tygodni! Chew Lips zachwycili krytyków wydanym w 2010 roku własnym sumptem albumem „Unicorn”, ale już szykują się do premiery drugiej płyty, pilotowanej przez znakomity singel „Do You Chew?”. Wydawcą albumu będzie firma Sony Music.

O dobre taneczne wibracje zadbają nie tylko goście z Londynu. Duet The KDMS, którym zachwycała się sama Madonna, też nie pozwoli usiedzieć wam w miejscu. Najpierw producent Max Skiba oraz towarzysząca mu wokalistka Kathy Diamond dadzą regularny występ w pełnym, koncertowym składzie, a na koniec wieczoru zaserwują jeszcze specjalny DJ Set. Zdumiewające electro, wyjątkowe, majestatyczne i futurystyczne – jak mówią i piszą o nagraniach duetu na Zachodzie – będziecie czuć w nogach jeszcze przez kilka następnych dni.

Ostatnimi artystami imprezy Electronic Beats w Katowicach będzie nasze świeże odkrycie – laureaci konkursu Zrób Głośniej! czyli zespół Bubble Chamber. Pochodząca z Trójmiasta formacja zachwyciła nas już na pierwszych przesłuchaniach, a każdym następnym występem potwierdzała tylko swój ogromny potencjał. Wgniatające w ziemię basy, poruszające ciało brzmienia dub i breakbeat w ich wykonaniu będą piękną ozdobą wieczoru. Przyjdźcie koniecznie do klubu Oko Miasta sprawdzić, w jak dobrej formie potrafi być młoda polska elektronika.

Wcześniej, bo już w najbliższą środę, 11 lipca, w warszawskim klubie Chwila odbędzie się finał konkursu Zrób Głośniej! na OFF Festivalu. Crab Invasion, Orange the Juice, Tickets, Please!, IFI UDE, Kaseciarz, The Saturday Tea oraz Jazzpospolita i Enchanted Hunters – oto finałowa ósemka wykonawców, którzy walczą o trzy miejsca na Scenie Leśnej T-Mobile katowickiej imprezy. Ich występy oceniać będzie jury w składzie: Artur Rojek – dyrektor artystyczny OFF Festivalu, Paweł Krawczyk – szef muzyczny zespołu Hey, Paweł Jóźwicki – menedżer i animator sceny muzycznej, dziennikarz „Polityki”, TVP i Trójki Bartek Chaciński, dziennikarz i muzyk Borys Dejnarowicz oraz redaktor naczelny portalu T-Mobile Music – Jarek Szubrycht.

Przypominamy, że OFF Festival Katowice startuje 3 sierpnia. Po zeszłorocznym debiucie (opiekowaliśmy się Sceną Eksperymentalną, na której popisowe koncerty dali m.in. Omar Souleyman, Oneohtrix Point Never, Xiu Xiu czy Suun), T-Mobile ponownie weźmie udział w katowickim święcie muzyki alternatywnej. Polska Telefonia Cyfrowa została w tym roku Sponsorem Strategicznym OFF Festivalu i pod swą opiekę wzięła Scenę Leśną. Oto jakie czekają Was atrakcje:

Piątek, 3 sierpnia
Laureat konkursu Zrób Głośniej! na OFF Festivalu
Profesjonalizm
Kurt Vile & The Violators
Death In Vegas
Mazzy Star
Atari Teenage Riot

Sobota, 4 sierpnia
Laureat konkursu Zrób Głośniej! na OFF Festivalu
Kristen
Tides From Nebula & Blindead
Other Lives
The Wedding Present grają „Seamonster”
The Antlers
DOOM

Niedziela, 5 sierpnia
Laureat konkursu Zrób Głośniej! na OFF Festivalu
Levity
Fanfarlo
Group Doueh
DamFunk
Stephen Malkmus And The Jicks
Chrome Hoof gra soundtrack do „Hydrozagadki”

Więcej informacji o programie Electronic Beats, katowickim OFF Festivalu oraz o biletach na obie imprezy w portalu www.t-mobile-music.pl.

Dziennikarka muzyczna, twórczyni 80bpm.net. Współpracuje między innymi z portalami Onet.pl i Noisey.

Podobne