Po raz pierwszy w Polsce austriaccy reprezentanci electro-house, będący europejską odpowiedzią na Cut Copy – A.G. Trio – wystąpią w Polsce.

A.G. Trio, fot. materiały organizatorów

A.G. Trio tworzy 3 Austriaków z Linzu. Ich muzyka to brudny electro-house z melodyjnym wokalem, nieprzypadkowo porównuje się ich do Cut Copy! Zadebiutowali w 2009 rok. Sukces międzynarodowy, przyniósł im single: Things You Wanna Play i Replay, bardzo wysoko notowane w USA i Kanadzie. Ich utwory pojawiały się w setach Groove Armadą czy The Crystal Method. Występowali na wielu znaczących festiwalach w Europie. W maju, nakładem jednej z najważniejszych austriackich wytwórni – Etage Noir (m.in Parov Stelar) ukazał się ich debiutancki album Action. Będzie to ich pierwszy występ w Polsce.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=Mha6vCSrWQE’]

Trio zagra w ramach Free Form Festival, który odbędzie się w warszawskim Soho Factory w dniach 12-13 października.

Ceny karnetów dwudniowych:
190 zł, od 1 września – 220 zł
ILOŚĆ KARNETÓW JEST OGRANICZONA! | KUP KARNET NA RATY!

Ceny biletów jednodniowych:
110 zł, od 16 sierpnia – 130 zł, od 1 października – 150 zł

Sprzedaż biletów: bilety dostępne na www.freeformfestival.pl, bileterie EMPiK, Sklepy Media Markt i Saturn, punkty sprzedaży eBilet (www.ebilet.pl). Muno (www.muno.pl) Ticketpro (www.ticketpro.pl ) i Eventim ( www.eventim.pl ) na terenie całego kraju oraz za pośrednictwem www.goodmusic.pl

OGŁOSZENI ARTYŚCI FFF 2012:

Digitalism live Kitsune / Germany
Najgorętszy duet didżejski, nazywany niemieckim Daft Punk!
Po raz pierwszy w Warszawie, zaprezentuje najnowszy album ‘I Love You Dude’.

Uważani za następców i kontynuatorów Daft Punk, są jednym z nielicznych niefrancuskich wykonawców, którzy odnieśli sukces na scenie electro-house. W odróżnieniu od Daft Punk, bardzo dużo nagrywają i lubią występować. Często można ich zobaczyć zarówno jako dj’ów jak też z programem live. Rozgłos przyniosły im utwory: Jupiter Room, Zdarlight oraz remiks The Cure – Fire in Cairo. Odkrywcą ich talentu jest wytwórnia Kitsune, która w 2007 roku wydała ich debiutancki albumie ‘Idealism’. Dziś mają na swoim koncie remiksy, dla Daft Punk, Klaxons, White Stripes czy Depeche Mode. Zagrali w niemal wszystkich najlepszych klubach na całym świecie oraz na największych i najważniejszych festiwalach. W czerwcu tego roku ukazał się ich autorski miks w kultowej serii wytwórni !K7 DJ-Kicks, zawierając aż sześć premierowych kompozycji! W październiku, po raz pierwszy w Warszawie, wystąpią w składzie live!

The Bloody Beetroots dj set Dik Mak Records / Italy
Jeden z najsłynniejszych electro–punkowo-house’owych zespołów na świecie. Znani z najbardziej ekspresyjnych występów!

Włoski duet grający electro-house i dance punk, stworzy przez producent i didżej Tommy Tea i Bobby Rifo. Znakiem rozpoznawczym duetu są czarne maski Venoma, postaci z komiksów Marvela. Sławę przyniosły im nagrane w 2008 roku utwory Cornelius, która trafiła na listę najchętniej pobieranych płyt za pośrednictwem iTunes oraz Rombo. Sukces przypieczętowała wspólna trasa po USA ze Stevem Aoki, po które duet wydał debiutancki album ‘Romborama’. Znani są z niezwykle ekspresyjnych występów, dzięki którym zyskali przydomek następców Prodigy! Występ na FreeFormie, będzie premierą w Polsce nowego show przygotowanego specjalnie na festiwale w 2012 roku!

Little Boots live Elektra/ UK
Electropopowa, brytyjska wokalistka, następczyni Roisin Murphy.
Po raz pierwszy w Polsce!

Ikona sceny electro-synth-popowej, uważana za godną następczynię Roisin Murphy. Little Boots to pseudonim brytyjskiej wokalistki i multiintstrumentalistki Victorii Hasketh. Zadebiutowała w marcu 2008 utworem Stuck On Repeat. Jednak wielki sukces odniósł jej kolejny singiel, wydany latem 2008 roku Meddle. Oba utwory ukazał się na jej pierwszym albumie ‘Hands’.
Debiut uhonorowany został nagrodą BBC Sound of 2009 i nominacją do BRIT Awards. Jej najnowszy singiel Headphones, promuje zapowiedziany na jesień drugi album, który Little Boots zaprezentuje na w Warszawie na żywo! Będzie to jej pierwszy występ w Polsce!

Iamamiwhoami live Co-Operative Music / Sweden
Tajemniczy, skandynawski projekt muzyczny, nawiązujący do twórczości The Knife i Fever Ray po raz pierwszy w Polsce!

Iamamiwhoami to szwedzki projekt artystyczny, od początku istnienia działając jedyne w sieci! Zadebiutowali prezentując niezwykłe i dość abstrakcyjne utwory audiowizualne, z udziałem tajemniczej kobiecej postaci. W warstwie muzycznej projekt nawiązuje do najlepszych skandynawski produkcji: The Knife, Fever Ray. Zespół tworzy wokalistka Jonna Lee oraz producent Claes Björklund. W zeszłym roku zadebiutowali na żywo, koncertem w sieci pt. To Whom It May Concern. Rejestracja występu stała się wielki wydarzeniem i zdobyła szwedzką nagrodę Grammis w kategorii Innowacja Roku. W czerwcu 2012 roku ukazał się ich pierwszy studyjny album, tworzący serie Kin, która kilka miesięcy wcześniej zadebiutowała w Internecie. W Warszawie zaprezentują multimedialny spektakl, będzie to absolutna premiera w tej części Europy.

Jazzanova live Compost Records / Sonar Kollektiv / Germany
Legendarny i najwybitniejszy nu jazzowy kolektyw na świecie!

Jazzanova to djsko-producencki kolektyw powołany do życia w Berlinie, w roku 1995. Ich początki sięgają klubu Delicious Doughnuts Research, w którym na przemian występowali zaprzyjaźnieni dj: Alexander Barck, Class Brieler, Roskow Kretschmann, Stefan Leisering, Axel Reinerem, Jurgen von Knoblauch. Kiedy pojawił się pomysł nagrania kompilacji prezentującej klubu, jego rezydenci odkryli, że nie tylko łączy ich miejsc, przyjaźń ale estetyka muzyczna. Wszyscy byli zafascynowani tanecznymi beatami łączonym z muzyką lat ’60 i ’70 tych. Tak powstał najbardziej znany nu jazzowy kolektyw na świecie – Jazzanova. Po ponad 10 latach istnienia i setkach imprez didżejskich, zagranych we wszystkich zakątkach świata, powstał długo oczekiwany live’owy skład z żywymi wokalistami i pełną sekcją! Od razu stali się sensacją i gwiazdą festiwali! Będzie to ich pierwszy live’owy występ w Warszawie!

DELPHIC live Kitsune / UK
Brytyjski zespół doskonale łączący indie rock z elektroniką, zaprezentują się po raz pierwszy w Warszawie!

Delphic tworzy czterech muzyków z Manchesteru.
Zadebiutowali w 2009 roku singlem Counterpoint, a nie długo potem ukazał się ich drugi singiel This Momentary, którego teledysk został nominowany w trzech kategoriach UK Music Video Awards: Best Cinematography, Best Editing oraz Best Telecine. Delphic w 2009 roku dostał prestiżowe wyróżnienie i znalazł się na liście najbardziej obiecujących artystów – BBC Sound of 2010. W 2010 roku ukazała się ich debiutancka płyta Acolyte, bardzo pozytywnie przyjęta przez krytyków. Dwa utwory z płyty zostały wykorzystane w reklamach, Halcyon promował telefon komórkowy Samsung, a kawałek Red Lights pojawił się w reklamach serialu 90210. Od początku kariery pojawili się na wszystkich największych festiwalach na wyspach brytyjskich jak np.: T in the Park, Reading Festivals i Bestival. Na jesieni ukazać ma się ich drugi album! Będzie to ich pierwszy koncert w Warszawie!

Brodinski dj set Bromance Records / France
Jeden z najbardziej obiecujących didżejów paryskiej sceny elektronicznej!
Louis Brodinski to francuski producent i didżej. Zadebiutował utworem Bad Runner w 2006 roku. Jego utwory publikował tak uznane labele jak Turbo, Grizzly czy Southern Fried Records. Dużą popularność przyniosły mu kompilacje ‘Bugged Out! Presents Suck My Deck’ dla New State Recordings oraz seria mixów ‘Best Of Everything’ nagrana z DJ Orgasmic dla Savoir Faire. Brodinski na swoim koncie ma również kompilację ‘FabricLive’ z 2011 roku. Wraz z Gesaffelsteinem założyli label Romance Records, który wydaje ich nagrania. Jako duet, grają na festiwalach ekskluzywne, porywające sety back2back.

Gesaffelstein dj set Bromance Records / France
Najgorętsza postać electro tego sezonu! Wspierany przez Justice, których supportował na ich największym koncercie, w tym roku w Paryżu!

Gesaffelstein to Mike Levy – pochodzący z Paryża, francuski dj i producent muzyki elektronicznej. Swoją pierwszą EPkę ‘Vengeance Factory’ wydał w 2008 roku w OD Records, która cieszyła się dużym uznaniem krytyków. W 2010 roku, podpisał umowę z prestiżowym labelem Turbo Recordings, w którym wydał swoją EPkę ‘Variations’, a rok później dwuczęściowe ‘Conspiracy Part 1’ i ‘Conspiracy Part 2’. Jego najpopularniejsze kawałki to Viol i Control Movement. Razem z Brodinskim założył i współprowadzi wytwórnię Bromance Records. W tym roku Gesaffelstein supportował Justice na ich najważniejszym koncercie w Paryżu w hali Zenith. We wrześniu ukaże się jego kolejna produkcja.

FreeFormFestival 2012
FreeFormFestival jest wyjątkowym i unikatowym na skalę Polską przedsięwzięciem kulturalnym. Festiwal prezentuje nowoczesną i niezależną muzykę oraz sztukę w środowisku miejskim a jego celem jest wskazywanie nowych światowych trendów muzycznych i artystycznych.
Program FFF jest bogaty w wydarzenia na kliku płaszczyznach artystycznych, w programie znajdują się liczne koncerty, live acty, sety djskie ale również pokazy audiowizualne, pokazy filmowe krótko i pełnometrażowe, video art, oraz stałe ekspozycje młodego polskiego dizajnu.
Gwiazdami festiwalu byli m.in.: The Streets / Uk, Lamb / Uk, Goldfrapp / Uk, Robyn / Szwecja, DJ Krush / Jap, Mr. Oizo / Francja, Miss Kittin / Francja, The Orb / Uk, Ladytron /Uk, Telepopmusik / Francja, Hooverphonic / Belgia, Koop / Szwecja, Coldcut / Uk, Herbaliser / Uk, Karl Bartos / Niemcy, Birdy Nam Nam / Francja, Whomadewho / Dania, Little Dragon / Szwecja, Chew Lips / Uk, The Whip / Uk, Autokratz / Uk, Jimi Tenor / Finlandia, Chicks On Speed / Niemcy, Mouse On Mars/ Niemcy, Sonar Kollektiv Orchester / Niemcy, Client / Uk, Addictive Tv / Uk, Hexstatic / Uk Czy Parov Stelar / Austria.