Snoop Dogg i Leftfield kolejnymi gwiazdami Sziget

Sziget Festival ostro walczy o pozycję najlepszego europejskiego festiwalu muzycznego. Jest na dobrej drodze. Kolejni ogłoszeni w line-upie artyści temu dowodzą. W sierpniu do Budapesztu zawitają Snoop Dogg, Sum 41, Leftfield i SebastiAn.

Snoop Dogg, fot. materiały organizatorów

Snoop Dogg to chyba najgorętsze dziś nazwisko na scenie hiphopowej, nazywany „królem gangsta rapu”. Reprezentuje Zachodnie Wybrzeże, będąc jednym z najbardziej docenianych artystów w Stanach Zjednoczonych w ogóle. Sum 4 to z kolei propozycja dla miłośników punk rocka i pop-punku. SebastiAna i Leftfielda Czytelnikom tego portalu przedstawiać nie trzeba. Ten pierwszy, didżej i producent, jest gwiazdą francuskiej elektroniki. Duet Leftfield, Neila Barnesa i Paula Daleya, to legendanry dla muzyki elektronicznej i popkultury projekt. Prawdziwe ikony gatunku.

[yframe url=’http://youtu.be/Hi0erY0WG6A’]

Przypomnijmy, Sziget Festival odbędzie się w Budapeszcie na Óbudai Island w dniach 6-13 sierpnia. Dotychczas potwierdzeni artyści, to m.in. Anna Calvi, Anti Flag, Caro Emerald, Citizens!, Crystal Fighters, Danakil, Dirtyphonics, dEUS, DJ Fresh, Fink, Flying Lous, Friendly Fires, High Contrast, I Cani, Korn, Kraak & Smaak, Lamb, Maximo Park, Modeselektor, Placebo, The Black Seeds, The Roots, The Stone Roses, The Ting Tings, The xx, Two Door Cinema Club i Yonderboi.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,