L.U.C. w ArtBoomowej odsłonie

Planet L.U.C. – Fruń za pasją – to najnowszy projekt Łukasza Rostowskiego – L.U.C’a przygotowany specjalnie na zbliżający się Grolsch ArtBoom Festival. Będzie to najbardziej multimedialny spośród wszystkich dotychczasowych projektów artysty.

L.U.C., fot. materiały promocyjne

L.U.C zapowiada stworzenie przekazu łączącego cztery odmienne galaktyki artystyczne – przypowieść, muzykę, komiks i murale miejskie. Wszystko to razem stworzy Planet L.U.C. – krainę po której odbiorca będzie mógł poruszać się w dowolnych kierunkach. Bo zdaniem L.U.C’a każdy człowiek nosi w sobie coś niezwykłego – talent, umiejętność, predyspozycję, dlatego jego projekt opowiada o skarbie który możemy w sobie odkryć.

Podróż do tego skarbu będzie mieć formę nowatorskiego koncertokomiksu, który odbędzie się w Fortach Kleparz, 20 czerwca o godz. 20:00. Bilety trafią do sprzedaży w najbliższy poniedziałek (4 czerwca). Będzie je można kupić za pośrednictwem strony internetowej www.eventim.pl oraz w trzech punktach sieci informacji miejskiej InfoKraków: przy ul. św. Jana 2, w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2) i w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (ul. Powiśle 11). Kosztują 25 zł.

Łukasz L.U.C Rostkowski – producent muzyczny i kompozytor, autor tekstów oraz reżyser wideoklipów i koncertów. Jest autorem i wyznawcą wielu koncepcji m.in. 4 Galaktyk Sztuki, która zakłada kreowanie przekazu za pomocą spójnie połączonych w całość czterech dziedzin sztuki – muzyki, słowa, filmu i grafiki. Zdobył wiele nagród i nominacji (m.in.: Paszport Polityki, Yach, Wrocławska Nagroda Muzyczna, Fryderyki) oraz doskonałe recenzje w najbardziej opiniotwórczych mediach. Nagrał łącznie 7 albumów w tym 4 konceptualne, udźwiękowił wiele spektakli i krótkich form wideo. W muzyce celowo przekracza liczne gatunki tworząc na pograniczu nu jazzu, trip-hopu, hip-hopu, elektroniki, klasyki i muzyki filmowej. Przypominamy, że L.U.C wystąpił wraz z islandzkim zespołem Múm w koncercie otwierającym nordycką edycję Sacrum Profanum w 2010 roku.

Grolsch ArtBoom Festival – to największe i najważniejsze wydarzenie prezentujące w Krakowie sztukę współczesną, zarówno polską, jak i zagraniczną. Spośród innych festiwali poświęconych sztuce wyróżnia go to, że dzieła przygotowane na festiwal są prezentowane w przestrzeni publicznej miasta, dzięki czemu może zobaczyć je każdy – nie tylko osoby związane ze środowiskiem sztuki. Dzieła wchodzą w interakcję z otoczeniem i pobudzają przechodniów do refleksji nad rzeczywistością. Co roku w czerwcu, w Krakowie swoje projekty prezentują najwybitniejsi i najciekawsi współcześni twórcy. Dotychczas byli wśród nich m.in. Jenny Holzer, David Černý, Pavel Büchler, Marcin Maciejowski, Pipilotti Rist, Joanna Rajkowska, Paweł Althamer, Mirosław Bałka, Grzegorz Sztwiertnia, Grupa Twożywo, Guy Ben-Ner, Robert Kuśmirowski i Grzegorz Drozd. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Małgorzata Gołębiewska, a organizuje go Krakowskie Biuro Festiwalowe. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Więcej: www.artboomfestival.pl

Krakowskie Biuro Festiwalowe to wiodąca polska instytucja realizująca najważniejsze wydarzenia kulturalne w skali kraju i Europy. Organizuje prestiżowe festiwale: Misteria Paschalia i Sacrum Profanum, jest także promotorem takich projektów kulturalnych jak: Festiwal Muzyki Filmowej, Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Off Plus Camera, Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia, Międzynarodowy ­­­­Festiwal Literacki im. Josepha Conrada i Burn Selec­tor Festival. KBF jest także wydawcą magazynu Karnet, zarządza powstającym centrum kongresowym ICE oraz Krakowską Komisją Filmową, administruje punktami sieci informacji miejskiej InfoKraków, a także prowadzi portal Krakow.travel. Więcej na: www.biurofestiwalowe.pl

Dziennikarka muzyczna, twórczyni 80bpm.net. Współpracuje między innymi z portalami Onet.pl i Noisey.

Podobne