W Krakowie noc świętojańska upłynie przy brzmieniach dubu. Tym razem jednak Dub Temple odbędzie się w innych okolicznościach niż zazwyczaj. dla znudzonych klubowym klimatem i dusznymi wnętrzami piwnic szykujemy konkretną odmianę. 33 już Dub Temple meeting odbedzie się na otwartej przestrzeni, a konkretnie dziedzińcu Fortu nr 7. Gościem specjalnym będzie Paul Fox, założyciel Shades Of Black, wokalista legendy brytyjskiego dubu: Alpha and Omega, właściciel niesamowitego głosu oraz świetny producent, którego każdy live show jest niepowtarzalny! Już wiecie gdzie widzimy się 23 czerwca? Dubwise no compromise!

Plakat imprezy

23.06.2012 Kraków, Fort nr 7 ul Rydla 54 wejście na teren fortów przy ulicy Halczyna
Start: 21.00
Wstęp: 15pln

PAUL FOX (UK)
ROOTS REVIVAL (WAWA)
DUBSEED SOUND SYSTEM
BUSH DOKTAH
& guests

Impreza plenerowa ( w razie niepogody sesja odbędzie się wewnątrz fortów )
Na miejscu bar z wszelkimi napojami oraz wegetariańskim / wegańskim jedzeniem!
Nie rozchodzimy się po terenie jednostki!
Dojazd tramwajami: 4,8,13,14,20,24 wysiadamy na przystanku Bronowice
Nocny – 601
Mapka – http://i39.tinypic.com/addzdl.png
Zdjęcia fortów: http://www.gk.strefa.pl/fort7.html

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=ABQMnMEE-TQ’]

PAUL FOX / ALPHA & OMEGA, SHADES OF BLACK (UK)
Paul Fox swoją przygodę z muzyka zaczął w późnych latach osiemdziesiątych chodząc na legendarne sound systemowe sesje takich tuzów jak: Jah Shaka, Manasseh, Aba Shanti I czy Jah Observer. Zainspirowany klimatem, wibracją i pięknymi dźwiękami pokochał muzykę na tyle, żeby wkrótce rozpocząć jej samodzielną produkcje w domowym zaciszu. Wkrótce w 1992 roku w Brixton w studio dopiero co poznanego Nick’a Manasseh’a nagrał swoje pierwsze wydawnictwo 12” 'Writing on the Wall’ & 'African Mask’. Obydwa numery zostały świetnie przyjęte na imprezach soundsystemowych co zaowocowało współpracą z Robert’em Tribulation z którym to wspólnie stworzyli label Word, Sound and Power, a następnie zaczęli grać sesje soundsystemowe oraz koncerty w UK jak i na kontynencie europejskim (Amsterdam, Ateny, Francja).

W połowie lat 90’tych poznaje Jonah’aDan’a z którym w jego mieszczącym się w zachodnim Londynie studio przez kilka lat tworzą muzykę i doskonalą warsztat producencki co owocuje wspólnym singlem ‘War and Peace’, a następnie nowym projektem ‘Shades of Black. Kolejne lata to świetny singiel 12” ‘Friend or Enemy/ Fight for the Right’ a następnie wydany w 2002 roku album ‘Sounds of Time’. Wkrótce Paul zakłada własne studio w którym we współpracy z wieloma utalentowanymi muzykami powstają kolejne miażdżące single Shades of Black.

Kolejnym rozdziałem w twórczości Paula Fox’a jest nawiązanie współpracy z tak świetnym wokalistą jak Michael Rose co owocuje piorunującym 10” wydawnictwem ‘Ceasefire’, 12” singlem ‘Babylon Kingdom Fall’, a finalnie długogrającymi albumami ‘Great Expectations’ /
‘Dub Expectations’.

W 2008 roku Paul Fox jako wokalista dołącza do legendy brytyjskiego dubu – Alpha & Omega i razem odbywają europejską trasę finalizując ją wspólnym albumem A & O 'Songs from the Holy Mountain’.

Obecnie Paul współpracuje z tak dużym gronem międzynarodowych artystów oraz ma na koncie tyle wydawnictw, że nie sposób tutaj o każdym wspomnieć…. Cały czas daje świetne występy w wielu krajach i kończy pracę nad kolejnym albumem, który ukaże się pod koniec bieżącego roku. Bądźcie gotowi na niepowtarzalny live show będący kwintesencją głębokich muzycznych pejzaży oraz mistycznego śpiewu!

ROOTS REVIVAL / Warszawa
Pochodząca z Warszawy ekipa Roots Revival jako pierwsza w Polsce zbudowała własnoręcznie sound system wysokiej mocy. Jacob i Jaszol zaczęli wspólnie promować muzykę roots&culture w roku 2006, po kilku latach uczestnictwa każdego z nich w innych projektach (Tisztelet, Duby Smalone Allstars, ReggaeStacja).

Po roku zestaw 4 scoop’ów był już skompletowany i gotowy aby poruszyć dubowe masy. W związku z niezadowalającą jakością pracy stolarza (nikt wcześniej w Polsce nie podjął się budowy tego typu głośników…), chłopaki zdecydowali się aby stworzyć nowe pudła basowe z pomocą Matt’a Abysinian’a z Wielkiej Brytani, który wykonał ich wiele, a więc posiadał przede wszystkim odpowiednie doświadczenie w ich budowie.

W trakcie swojej działalności Roots Revival Soundsystem organizował sesje i grał na nich z takimi tuzami jak Disciples, Twinkle Brothers, Jah Free, Mungo’s Hi Fi, Kenny Knots, Dixie Peach, Earl 16, Dubateers, Bush Chemists oraz wieloma innymi szanowanymi artystami i składami.

80bpm.net patronuje medialnie tej imprezie.