An On Bast oraz Maciej Fortuna wykreowali nowy gatunek muzyczny – „processingbop”. Jest to konglomerat muzyki elektronicznej wykonywanej na żywo (live electronics), jazzowego mainstreamu silnie osadzonego w konwencji post-bopu oraz młodzieńczej inwencji artystów, którzy przedkładają komunikatywność przekazu nad sztywne ramy obu bazowych gatunków.

Tak prezentuje się płyta

Muzyczne poczynania Duetu można scharakteryzować słowami An On Bast: „Sygnał trąbki Macieja, oprócz tego, że jest słyszalny akustycznie – lub przez niego modyfikowany – wchodzi do mojego software’u, gdzie jest kontrolowalny przez moje efekty oraz jednocześnie nagrywany, edytowany, loopowany i po odsłuchu wypuszczany, by znów być poddawanym w czasie rzeczywistym różnym procesom w żywiole live-acta”.

Utwory na płycie to szczegółowo zaaranżowane kompozycje i jednocześnie nieustanny dialog pomiedzy muzykami wykorzystującymi swe instrumenty z mistrzowską precyzją i szybkością, dzięki którym uzyskują nową jakość ograniczoną już tylko ich muzyczną wyobraźnią. Używanie elektronicznych urządzeń przetwarzania dźwięku zaciera granice wykonawcze pomiędzy instrumentami akustycznymi a elektroniką.

Time To Be by An On Bast/Maciej Fortuna

An On Bast, nazywana pierwszą damą polskiej elektroniki, jest kompozytorką i performerką; Ma na koncie 5 albumów i 5 EP-ek wydanych w Polsce, Wielkiej Brytanii, USA oraz wiele klubowych i festiwalowych koncertów w kraju i za granicą. Absolwentka Red Bull Music Academy w Melbourne (2006) oraz laureatka Grolsch Independence Award (2010).

Maciej Fortuna to jeden z najbardziej dynamicznych i wszechstronnych polskich muzyków jazzowych młodego pokolenia. Przez czytelników Jazz Forum uznany dwukrotnie ‘Nową Nadzieją Jazzu‘ (2011, 2011), nominowany do Fryderyka 2011 (kategoria Jazz/Debiut Fonograficzny Roku) za autorską płytę LOST KEYS zespołu Maciej Fortuna Quartet.