Ambient ponownie w Gorlicach

Plakat festiwalu

W dniach 13 i 14 lipca w Gorlicach odbędzie się Ambient Festival – coroczna impreza prezentująca ambitną muzykę elektroniczną. Jej ideą jest przedstawienie szerszej publiczności tego, co dzieje się we współczesnej muzyce ambientalnej. Poznajcie nazwiska zaproszonych wykonawców.

Pierwszego dnia imprezy, wieczór otworzy projekt Ilony Dobiszewskiej „Xanadu”. Później wystąpi Agressiva 69 we własnej osobie (jeden z pierwszych przedstawicieli rocka industrialnego, założony w 1989 w Krakowie), a na koniec – Harald Grosskopf – legenda światowej muzyki elektronicznej, członek słynnej grupy „Ash Ra Tempel” oraz projektu „Cosmic Jokers”. W duecie z Klausem Schulze nagrał pięć płyt, w tym uznawaną przez wielu za najlepszą w dorobku K.Schulze -„X”. W Gorlicach zagra z Axelem Heilheckerem.

Drugi dzień prezentuje się nie mniej ekscytująco. Na początek Rafał Iwański i Wojtek Zięba z projektem „Voices of the cosmos”, po nich Michał Jacaszek, a na piękny wielki finał – Christian Fennesz, austriacki gitarzysta,czołowy wykonawca współczesnej muzyki elektronicznej. Współpracował między innymi z Biospherem, Ryuichi Sakamoto i Davidem Sylvianem.

Dodatkowymi atrakcjami będzie pokaz elektronicznego sprzętu firmy Roland oraz stoisko ze starymi analogowymi syntezatorami firmy Analogia gdzie będzie można zobaczyć i usłyszeć takie klasyki jak Synthi Aks, Minimoog etc. Jak zwykle będzie też giełda płyt.

80bpm.net patronuje medialnie temu wydarzeniu – zapraszamy do Gorlic.

Tagi: , , , , ,