Muzykoterapia na 5-lecie Ronda Sztuki

Muzykoterapia (fot. MySpace)

Trwają obchody 5-lecia katowickiego Ronda Sztuki. Wśród całego szeregu wydarzeń i imprez towarzyszących warto zwrócić uwagę na koncert zespołu Muzykoterapia.

Formacja zagra już w czwartek (29 marca). Występ rozpocznie się o godz. 19:30, oczywiście w Rondzie Sztuki. Aby wziąć w nim udział, należy posiadać bezpłatne zaproszenia, które można zdobyć w drodze konkursów organizowanych przez Patronów medialnych wydarzenia oraz na Facebooku Ronda Sztuki.

Po pięciu latach od ukazania się debiutanckiej płyty Muzykoterapia powraca z nowym materiałem we wzmocnionym składzie. Kolejna płyta będzie nosiła tytuł „Piosenki Izy” i ukaże się 18 Października nakładem Muzykoterapia Records w dystrybucji Asfalt Records/EMI. Podczas kilkumiesięcznej pracy w studio nad szkicami podrzuconych przez Izę Kowalewską piosenek powstał zestaw melodyjnych utworów o pełnym eklektyzmu charakterze – od singlowej „Komedii”, tętniącej transowym elektronicznym rytmem, przez niezwykle rozbudowany w warstwie muzycznej „Wiatr” – przywodzący na myśl sceny popisów tanecznych dwójki głównych bohaterów: Mii Wallace i Vincenta Vegi z „Pulp Fiction” Tarrantino , aż po subtelną, poruszająca, intymną wręcz balladę „Dym”. Nad produkcją płyty czuwali:Wojtek Sobura, Dominik Trębski i Jurek Zagórski.

Rafał Maćkowski

Podobne