Mikromusic fot. Magdalena Samosiej

Najbliższe tygodnie zapowiadają się dla wrocławskiej formacji Mikromusic bardzo pracowicie. 16 kwietnia w Bratysławie z udziałem zespołu odbędzie się uroczysta premiera filmu „Konfident”, do którego Mikromusic skomponował i nagrał muzykę. Dzień później na sklepowe półki w Polsce trafi natomiast ich koncertowe DVD.

Natalia Grosiak i Dawid Korbaczyński – trzon zespołu Mikromusic, kilka miesięcy temu zostali zaproszeni do współpracy przy produkcji słowackiego filmu „Konfident”, reż. Juraj Nvota. Przygotowali, skomponowali i nagrali muzykę do tego przejmującego obrazu, opowiadającego słodko-gorzką historię młodego radiowca, który staje się obiektem zainteresowania Służb Bezpieczeństwa i podejmuje walkę z panującym reżimem.

Na Słowacji film wejdzie na ekrany 16 kwietnia, a Natalia i Dawid pod nazwą „Mikromusic Cinema Project” zagrają koncert podczas jego uroczystej premiery w Bratysławie. „Konfident”, którego głównym producentem jest słowacki Attack Film, a polskim koproducentem firma Apple Film Production, będzie dystrybuowany również w Polsce, jednak oficjalna data polskiej premiery nie została jeszcze ustalona. Pod tym linkiem dostępny jest słowacki trailer filmu:

17 kwietnia odbędzie się z kolei sklepowa premiera nowego wydawnictwa Mikromusic pt. „Mikromusic w eterze”, składającego się z dwóch płyt: „W obrazku” (DVD) i „W głośniku” (płyta audio). Album zawierać będzie obszerny materiał z zarejestrowanego w zeszłym roku koncertu zespołu w klubie Eter we Wrocławiu. – To prawdziwy przysmak dla fanów zespołu. Skręcony minimalistycznie, kameralnie, z oddechem, ale też z ogromną energią – tak album zapowiada wokalistka Natalia Grosiak. Dzięki niemu na własne oczy i uszy będzie się można przekonać, że Mikromusic to jeden z najlepszych koncertowych zespołów w Polsce. Przedsmak tego wydawnictwa można już zobaczyć i usłyszeć tutaj: