Łukasz Napora na wokalu

Łukasz Napora - "Lone Song"

Właśnie ukazał się drugi w karierze singel Łukasza Napory, czyli rzecznika festiwalu Audioriver i dziennikarza radiowej Czwórki. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że w utworze zatytułowanym „Lone Song”, wiodącą rolę odgrywa śpiew samego autora. Oryginał wraz z remiksami wydany został nakładem uznanego południowo-amerykańskiego labelu, Progrezo Records.

W ciągu 10-letniej kariery dziennikarza muzycznego, Łukasz przekonał już wielokrotnie, że potrafi napisać i powiedzieć kilka słów, ale nigdy dotąd nie słyszeliśmy go w roli wokalisty. „Od profesjonalnego śpiewania dzielą mnie jeszcze lata świetlne, ale – ku mojemu zaskoczeniu – moje pierwsze próby wokalne spotkały się z bardzo dobrym odzewem u znajomych, polskich i zagranicznych, producentów, więc postanowiłem rozwijać się także w tym kierunku” – komentuje Napora.

„Lone Song” to utwór w 100% stworzony przez Łukasza. Jest on autorem muzyki, tekstu oraz producentem. Jak sam mówi: „to nie jest numer do klubów i nigdy nie miał taki być. Owszem, jest elektroniczny i dość taneczny, ale słychać w nim moje rockowe korzenie.”

Pomimo jednak, że „Lone Song” to numer z założenia do słuchania w domu, to już w trakcie tworzenia oryginału Łukasz miał w głowie potencjalne remiksy. „Wszystko nagrałem w tempie 125 bpm, więc wokal i inne elementy były od razu gotowe do przeróbki na klubowe wersje. Liczyłem, że to inni producenci przeniosą moją produkcję na parkiety, ale ostateczny rezultat przeszedł moje oczekiwania. Progrezo Records zaprosiło do współpracy naprawdę fantastycznych artystów.” – dodaje Napora.

Łącznie oryginałowi towarzyszy aż 7 remiksów, a to jeszcze nie koniec, bo w przygotowaniu jest kolejne wydawnictwo z przeróbkami „Lone Song”. „Największe wrażenie zrobiły na mnie wersje autorstwa Leo Leite, Audiofetish i An On Bast. Miło było też usłyszeć interpretację w wykonaniu kogoś tak znanego, jak Lank. Szczerze i nieobiektywnie – na tym singlu nie ma słabego remiksu (śmiech).”

Remiks An On Bast:

Oprócz wspomnianych artystów, remiksy nagrali także Daniel Mehes, Akasoundsite i Darkko, tworząc niezwykle różnorodny zestaw zakreślający krąg od house’u, przez techno aż po dubstep. „Lone Song” to 185. wydawnictwo Progrezo Records – wytwórni, która na koncie ma utwory tak znanych postaci, jak Anthony Pappa, Pole Folder czy Alex Dolby.

Przez następne kilka tygodni, singel dostępny będzie wyłącznie w sklepie Beatport.com. Warto przy tym wspomnieć, że „Lone Song” bardzo przypadł do gustu pracownikom tego portalu i ci umieścili go w zakładce Polecane w kategorii Electronica. Nazwisko Łukasza widnieje tym samym tuż obok takich postaci, jak Nicolas Jaar, Merzbow i Emptyset.

Dziennikarka muzyczna, twórczyni 80bpm.net. Współpracuje między innymi z portalami Onet.pl i Noisey.

Podobne

Komentarze: